Adopcja drugiego malucha – w jaki sposób się przygotowywać?

Pierwsze ferie z maluchem wypada w głównej mierze przyzwoicie zaplanować, bowiem będą wyglądać totalnie inaczej aniżeli zawsze. Nie będą to już wczasy z leniuchowaniem oraz wieczornymi eskapadami na miasto czy na dyskotekę. Zajmowanie się potomkiem na co dzień w domu nie jest aż takie ciężkie jak zajmowanie się nim na wakacjach, bowiem wiele rzeczy, które udogadniają wam pracę z dziećmi zostawiacie w mieszkaniu, nie zabieracie ze sobą na wakacje. Do tych udogodnień przystają przede wszystkim wanienka, pralka i sterylizator.

Jednak nie wyłącznie dla rodziców jest to sprawa uciążliwa, maluszek też odczuwa zmiany oraz czuje że zmienia się klimat. W trakcie odczucia tej zmiany nastroju dziecko ma prawo mieć problemy z zasypianiem, ma prawo popłakiwać i być rozdrażnione. Żeby zaplanować dobrze wakacje z takim maluszkiem wypada w głównej mierze zaplanować trafny termin wyjazdu, wybrać spokojne miejsce tak żeby dziecko nie musiało przebywać pośród zatłoczonych kurortów i aby dojechać jak najszybciej na miejsce to najprzyzwoiciej wybrać się samochodem.

Następne dziecko to gigantyczne wydarzenie dla Ciebie niemniej jednak z pewnością większe dla twojego potomka. Bo dziecko przeżywa to na dualny sposób, ponieważ z jednej kwestii jest radosny oraz zaciekawiony a z drugiej zły oraz zazdrosny. Zdaniem dziecka rodzice absorbują się wyłącznie nowym dzieckiem, twierdzi że dla niego nie mają już w żadnym wypadku czasu. Niemniej jednak dla matki drugie dziecko nie jest już takim stresem nad pielęgnacją i opieką nad drugim dzieckiem jak nad pierwszym, wskutek tego ze spokojem wolno zająć się drobnym dzieckiem i zostawić troszkę czasu żeby zająć się starszym – wypróbuj fundacja. Gdy zajmujesz się drobnym dzieckiem a starszy stoi obok to należałoby starszemu opowiadać o tym jak to było jak on był taki drobny i przedstawić mu zdjęcia, na jakich jesteś w ciąży. Należałoby dziecku również oznajmić że jest starszym bratem oraz że dla drobnego będzie to radość że ma starszego brata, że będzie brać z niego przykład. Ważne jest również żeby dziecko brało uczestnictwo w przygotowaniu pokoju dla maleństwa albo w wyborze imienia to będzie czuć się troszkę przezorniej.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz