Alkohole i drinki – jakim sposobem łączyć?

Napój wyskokowy (z ang. napój) jest cocktailem alkoholowym w skład jakiego wchodzą alkohol (w rozmaitych wariacjach) i soki, nektary oraz inne rodzaje napojów. Picie drinków ( zwłaszcza tzw. long drinków)jest alternatywą do ostrego upijania się za pomocą tzw. short drinków przygotowywanych przeważnie z mocnych alkoholi bez środków rozpuszczających. Istnieją jeszcze tzw. shots (z ang. strzał) są to drinki o objętości 50ml zawierające z reguły tylko gorzałkę. Drinki są obecnie jednym z w największym stopniu pożądanych oraz z reguły zamawianych w klubach napojów. Napoje te cieszą się taką popularnością, iż powstają wyjątkowe szkoły barmańskie w których uczy się ich prawidłowego przyrządzania, zaś ich absolwenci są barmanami których zatrudniają perfekcyjne lokale na świecie, patrząc na to z takiej perspektywy wolno zaryzykować stwierdzenie, iż sporządzanie drinków stało się sztuką.

Stworzenie rzetelnego drinka wymaga wobec tego kunsztu oraz precyzji i dokładnego doboru ilości oraz rodzaju składników tak aby kompozycja smakowała niepowtarzalnie a równocześnie orzeźwiająco – rekomendujemy https://www.forfiterexclusive.pl/koniak/. Przygotowanie należytego drinka wielokrotnie jest wielostopniowe i żąda przestrzegania tzw. „złotych reguł” jak np. dobór słusznej ilości oraz typu alkoholu, użycie precyzyjnych narzędzi i słusznych technik miksowania, zdarza się, że nawet drobne odstępstwo od tych reguł całkowicie modernizuje smak drinka. Najbardziej legendarne drinki to long drink (objętość 100-250 ml) short drink (objętość 60-100 ml) i shot (objętość 50 ml). Pierwszy jest sporządzany z mieszaniny alkoholu i środków rozcieńczających jak np. soki bądź napoje drugi na ogół z alkoholu oraz lodu, zaś trzeci to sam alkohol, w wielu przypadkach wysokoprocentowy.

Przygotowanie drinków ma w większości wypadków miejsce krótko przed ich spożyciem na ogół na oczach gości co dodatkowo sprzyja ich atrakcyjności, podaje się je w wymyślnych i w szeregu przypadków bogato zdobionych kieliszkach bądź szklankach. Drinki podaje się z reguły schłodzone, bo po ociepleniu tracą własny smak. W najwyższym stopniu znanymi long drinkami są np. Cuba Libre lub Gin z Tonikiem, spośród short drinków można wyróżnić: Margaritę oraz Whisky & soda zaś shoty to: Wściekły pies lub Cerebro.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz