Anime – niepowtarzalne rysunki

Manga oraz anime – te dwa słowa każdemu szablonowemu Europejczykowi łączą się z Japonią. Nie bez powodu. To oczywiście tam już na początku XX wieku łatwe rysunki zdobywały znaczne uznanie. Kiedyś w Japonii używano ich przede wszystkim w celach propagandowych, zazwyczaj po to żeby chwalić cesarza. Obecnie manga kojarzy się z dowcipnymi, satyrycznymi rysunkami, nieraz zawierające wątki seksualne bądź motywy przemocy i sensacji. Manga dla laika to po prostu komiks, złożony z czarnobiałych rysunków, z komentarzami narratora.

Natomiast w połączeniu z anime tworzy ona barwne, zwięzłe filmy animowane, potocznie zwane filmami rysunkowymi – więcej na Animeholik.pl. Współcześnie wykorzystywana jest dokładnie wszędzie – w grach, reklamach, filmach pełnometrażowych. Spoczywa ona z pewnością na wielu półkach oraz wielu biblioteczkach domowych, hobbystów literatury. Do w najwyższym stopniu słynnych z nich należą między innymi seria Naruto, D.Gray-man i Bleach. Z pewnością są to komiksy warte uwagi oraz nie mogą być przeoczone przez prawdziwych fanów mangi. Naruto Uzumaki, tytułowy heros jednej z najsłynniejszych mang na świecie, to nie dający się opanować, psotliwy i wesoły ninja. Historia mówi, że w jego wnętrzu, przed laty został umieszczony straszliwy demon, lis o dziewięciu ogonach. Potężny oraz niebezpieczny. Z obawy o życie mieszkańców wioski Konoha ujarzmiono dużego potwora.

Wszystko było owiane pilnie strzeżoną tajemnicą. Naruto od małego wychowywał się w samotności, pozbawiony rodziny i przyjaciół. Przez całe życie dążył do akceptacji społeczeństwa. Walczył o uznanie, w wielu przypadkach przy pomocy dowcipów i psikusów. Był donośny oraz nad wymiar żywy. Mimo trudności, jakie spotykały go w życiu nieprzerwanie wojował o szacunek. Pragnął stać się najsilniejszym ninja w swojej wiosce i zarazem jej przywódcą – hokage. Do tej roli nastolatek był przygotowany przez swojego sensei – Kakashi Hatake. To właśnie przy boku swojego mentora, Naruto trenował, uczył się, zdobywał pionierskie przydatne umiejętności. Hatake był odpowiedzialny nie tylko za, Naruto, jakkolwiek również za dwóch innych ninjow, zwanych geninami.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz