Bezpieczne pływanie na basenie – naucz się pływać pod okiem specjalistów

Pływanie to świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dojrzałych ludzi. Wypada jednakże nie zapominać, że jak jakikolwiek sport, pływanie niesie za sobą ciąg niebezpieczeństw. Wymaga to zaznajomienie się z kodeksem traktującym danego basenu, lub kąpieliska, a także przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa. Przede wszystkim powinno się pływać w towarzystwie i pamiętać, że woda bywa zdradliwa. Nawet najlepszym pływakom zdarzały się utonięcia, głównie na niestrzeżonych akwenach wodnych. Utonięciom sprzyja zmęczenie, zbytnie rozgrzanie, lub wyziębienie organizmu. Nie można wykonywać również skoków do płytkiej wody, bądź w miejscach, gdzie nie znamy jej głębi.

W takich akwenach nie trzeba też nurkować i wbiegać, bez ówczesnego sprawdzenia charakteru dna. Nie zaleca się również pływania zaraz po spożyciu posiłku. Może to spowodować wystąpienie skurczy, co często skutkuje utonięciem. Zabronione jest też pływanie po wypiciu alkoholu. Najprzyzwoiciej w ogóle nie wchodzić wtedy do wody. Aby rozwój dziecka przebiegał odpowiednio należy zapewnić mu należyte warunki do udoskonalania umiejętności ruchowych – przetestuj nauka pływania dla dzieci nakło nad notecią. Możliwości takie stwarza środowisko wodne, jakie jest naturalne dla nowo narodzonych dzieci, jakie ostatnimi czasy opuściły łono matki.

Kontakt z wodą to dla dziecka zdumiewającą forma rozrywki. Wspólna zabawa sprzyja także budowaniu więzi emocjonalnej z rodzicami. Badania wykazały, że dzieci regularnie odwiedzające basen, szczególnie we wczesnym okresie życia, są mniej narażone na niedociągnięcia postawy, w tym często występującą w dzisiejszych czasach skoliozy. Pływanie to gigantyczne wyzwanie dla małego człowieka oraz potrzebuje od niego mnóstwo odwagi. Wzmacnia w ten sposób pewność siebie oraz samodzielność, co ma niebagatelny wpływ na rozwój psychologiczny. Najszybciej uczą się pływać niemowlęta zaraz po urodzeniu. Potrafią nurkować oraz zapobiegać zachłyśnięciu się wodą albowiem nabyły tę umiejętność w trakcje życia płodowego. Ćwiczenia w wodzie powinny być dobrane do wieku i zdolności dziecka. Powinny odbyć się przed ukończeniem 3 miesiąca życia dziecka, niemniej jednak najprzyzwoiciej, jeśli będzie to ok. 3 miesiąca życia.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz