Blachy dachowe podczas remontu czy też budowy dachu

Przybył czas na reperację dachu, który w przeszłości pokryty był papą lub ewentualnie blachą? Z pewnością nie każdy z nas wie jak postępować w czasie jego odnowy. Oto kilka wskazówek jak należy w takim wypadku postępować. Główną czynnością jaką musimy zrealizować jest oczyszczenie starego pokrycia z wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Jeśli powstały na nim pęcherze wypada je ponacinać, wysuszyć palnikiem gazowym a potem podkleić. Jeżeli natomiast powstały fałdy, należałoby je naciąć oraz podkleić, lub gruntownie je anulować.

Remonty dachów z blachy dachowe można zrealizować użytkując nowoczesne preparaty. W takim wypadku wszelkie zniszczone miejsca dopełniamy masą zbrojoną matą z włókna szklanego – przetestuj również panele dachowe. Na tak przygotowane podłoże nanosi się za pomocą pędzla preparat bitumiczny, jakiego zadaniem jest nasączenie oraz zmiękczenie papy. Solidność tego rozwiązania szacuje się na około 20 lat jednak nie jest to tania inwestycja. Następuje dużo sposobów remontu dachów pokrytych papą w zależności od ich uszkodzenia, my zademonstrowaliśmy tylko jeden z nich. Coraz więcej terenów zielonych, parków czy ogrodów przeznacza się dzisiaj pod zabudowę.

Twórcy pap odszukali rozwiązanie tego problemu- wzbogacili własne oferty o kolejny towar, a mianowicie o szczególną papę zgrzewalną służącą do izolacji dachów zielonych, która chroni dach przed przerostem korzeni roślin. Blacha do dachów zielonych składa się aż z dziewięciu warstw (od dołu): podłoże betonowe wykonane ze spadkiem; impregnat; blacha podkładowa; blacha odporna na przerastanie poprzez korzenie roślin; mata skupiająca wodę; mata drenażowa; mata filtracyjna; powłoka wegetacyjna; strefa roślin. Blacha tego rodzaju nie jest jednak przeznaczona do hodowania wszystkich typów roślin, wybierając je musimy wziąć pod uwagę ich łatwość aklimatyzacji oraz w głównej mierze wartość akceptowalnego obciążenia konstrukcji dachu. Ogromną zaletą tego typu blachy dachowe jest pomiędzy innymi gigantyczna odporność poszczególnych warstw na szkodliwe warunki atmosferyczne oraz asekuracja przed niedociągnięciami mechanicznymi. Miejmy nadzieję, że artykuł ten w najbliższej przyszłości będzie cieszył się większą popularnością, bo któż z nas nie pragnąłby mieć kawałka zieleni i spokojnego miejsca do wypoczynku wyłącznie dla siebie?

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz