Czym jest monitoring wizyjny?

Monitoring wizyjny to po prostu telewizja dozorowa. System z kamer wysyła 24 godziny na dobę informacje w postaci obrazu do Centrum Monitoringu, dzięki czemu obraz jest archiwizowany i jest do niego nieprzerwany dostęp.

Gdzie stosuje się monitoring wizyjny?

Ze względu na skomplikowanie systemu i bardzo nowoczesne środki, monitoring wizyjny Zielona Góra zwykle stosowany jest w centrach handlowych, w miejscach zwiększonego ryzyka napadów terrorystycznych, skupiskach ludzkich (jak miejskie deptaki czy plaże).

Z uwagi na wciąż spadające (Co prawda nieznacznie, ale jednak) elementy systemów wizyjnych, mogą one też z powodzeniem być stosowane także w domach prywatnych czy osiedlach domków jednorodzinnych, a nawet dużych osiedlach strzeżonych, zwłaszcza tych typu premium. Koszty poszczególnych urządzeń i ich obsługi, zmniejszają się zawsze, jeśli system ma działać na dużym obszarze. A w monitoring wizyjny naprawdę warto inwestować, bo jest to bezpieczny i łatwy w użytkowaniu system korzystający z nowinek technicznych, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo chronionych.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz