Czym są pożyczki gotówkowe oraz gdzie je znaleźć?

Pożyczki gotówkowe są aktualnie jednymi z najpopularniejszych artykułów finansowych osiągalnych na rynku. Odnaleźć je można w ogromnej ofercie każdego banku. Swoją nazwę zawdzięczają temu, że są udzielane w gotówce. Dla klientów duże znaczenie ma również to, że są to kredyty na umowny cel. Świadczy to, że nie ma obowiązku wskazywania we wniosku celu, na jaki zostaną przeznaczone pieniądze jak ma to miejsce np. w wypadku kredytów hipotecznych.

Kontrahent same decyduje o tym, na co spożytkuje przyznane mu przez bank środki – remont mieszkania, spłatę obowiązków, wyjazd wakacyjny, zakup innowacyjnego oprzyrządowania AGD do domu etc. Z tego względu jest to wygodne rozwiązanie, albowiem nie należy rozliczać się z bankiem i gromadzić faktur czy rachunków, żeby uwiecznić wydatki.

W ogóle kredyt gotówkowy gwarantuje realizację zarówno krótko-, jak i długoterminowych przedsięwzięć – w zależności od pragnień konsumenta. Nie bez powodu zatem osiągalny jest w zakresie kwot na jakie są udzielane kredytu gotówkowe występuje tak obszerne zróżnicowanie. Zarówno minimalna, jak perfekcyjna suma takiego zobowiązania jest wyznaczana indywidualnie poprzez każdy bank. Kolejną charakterystyczną cechą kredytów gotówkowych jest minimum formalności. Osoby, które systematycznie od jakiegoś czasu wykorzystują z usług danego banku taki kredyt mogą uzyskać praktycznie od ręki. Bank albowiem na bieżąco obserwuje stan ich rachunku, w związku z czym jest prawidłowo zorientowany w kwestii ich finansowej historii. Niewątpliwie, nie świadczy to pod żadnym pozorem, że kontrahent nie musi odpowiadać pewnym kryteriom.

Postulowana jest od niego przede wszystkim zdolność kredytowa – w takim zakresie, by spłata zobowiązania nie stanowiła kłopotu. W tym kontekście bardzo wielkie znaczenie ma to jaką historię kredytową posiada konsument w Biurze Informacji Kredytowej. Jakikolwiek wniosek jest weryfikowany w tej instytucji. Stałym kontrahentom banków systematycznie wywiązujących się z umów o dużo prościej jest uzyskać kredyt gotówkowy.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz