Dobra praca = stosowny pracownik, czyli kilka słów o tworzeniu stanowisk

Ideologia stara jak świat, jednak w dzisiejszych czasach, kiedy wymarzona praca nie leży na ulicy, ma prawo być w pewnych momentach dość zagmatwana w realizacji. Rzecz jasna nikogo z nas nie wypada na siłę przekonywać co do jej słuszności, ponieważ poszukiwanie pracy to dziś dla wielu nieomalże chleb powszedni. Nie od dziś rozumie się samo przez się, iż jeśli wykonywana praca przynosi nam dotykalne korzyści pieniężne, a przy okazji nienagannie się w niej realizujemy, nasze notowania w jednostce gospodarczej gwałtownie podskoczą.

Zdolność produkcyjna pracownika w gigantycznej mierze uzależniona jest od zleconych mu zadań, jak również od profilu wykonywanej pracy. Wykazano w wielu przypadkach, że praca, jakiej nie kochamy, do której jesteśmy w przeświadczony sposób zmuszani, sprawi, iż będziemy się mniej angażować w jej praktykowanie. To z kolei wytwarza niechęć do wykonywania zleconych nam zadań.

Najlepszym wyjściem z sytuacji wydawałoby się więc samo zatrudnienie, na jakie niestety nie każdy z nas ma prawo sobie pozwolić, bądź polubienie oraz odszukanie pozytywów w pracy, którą wykonujemy – zatwierdzi to tymczasowa agencja pracy. Jeśli jest to niedopuszczalne, przymuszeni jesteśmy do poszukania innowacyjnego zajęcia oraz rezygnacja z ówczesnej pracy. Powodów odejścia z firmy ma prawo być parę.

Po pierwsze nie zawsze praca, którą wykonujemy, spełnia nasze wyczekiwania. Po drugie, co niestety zdarza się coraz to częściej, jesteśmy narażeni na złe traktowanie przełożonych. W końcu na nasze miejsce czeka setka bezrobotnych pretendentów, gotowych podjąć kooperację choćby od zaraz. Ta myśl dosyć często przyświeca szykanującym nas szefowym. Przyszło nam żyć w czasach, w jakich praca traktowana jest bardziej jak przymus, aniżeli przyjemność. Takie są niestety rzeczywistość. Z tego oczywiście powodu coraz to częściej podejmujemy pracochłonną skądinąd decyzję o zmianie miejsca zatrudnienia.

Kolejnym z powodów może być fakt, iż wykonywana przez nas praca daleka jest od wskazanych sobie celów w realizacji zawodowych planów. Wtenczas istotnie należałoby pomyśleć o zmianie profesji. Powinniśmy niemniej jednak pamiętać, iż przed nami stresująca rekrutacja. Mimo to zmuszanie się do robienia czegoś, co w żadnym stopniu nie przynosi nam żadnej zadowoleń, jest na dłuższą metę nie do zniesienia. Sprawia, iż pracujemy niemało mniej wydajnie, nie jesteśmy w stanie w stu procentach wypełnić powierzonych nam zadań, stajemy się podenerwowani i rozdrażnieni.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz