Fale oraz skręt – fryzura, jaka odmładza

Loki potrafią posiadać wiele postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z luksusowym przedziałkiem między będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Legendarne wielbicielki tego stylu, znane z ekranów kin, to np. Rita Hayworth lub też Marlena Dietrich, inaczej ikony sexappealu. Będzie to fryzura wymarzona na wielkie wyjścia oraz gale. W tej chwili robi furorę w nieco zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, usztywniona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet najmniejszy włosek, nie jest już trendy. Wolny czas na niedbałość oraz choć pozorny luz. Fale mają być jakby utworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji należałoby pamiętać, że skręty będą miały czytelną fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się suplementy rozplątujące włosy. Kształt ten naświetli także optycznie wyrazisty kolor, należy pamiętać w następstwie tego o tym, aby dbać o stosowny odcień..

Idealnie nadają się do tego kremy do stylizacji. Perfekcyjny look nada niezbędnik jakiejkolwiek miłośniczki pociągająca, a mianowicie suszarka z dyfuzorem. Jej atutem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej powierzchni o wiele szybciej, aniżeli gdyby czyniłoby się to samo palcami. Mocno skręcone loki to tylko z pozoru fryzura dla wybranych, innymi słowy posiadaczek gęstych oraz długich włosów – wypróbuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej także za pomocą rujnującej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała.

Teraz jest to efekt bardzo prosty do osiągnięcia, a równolegle potrafiący diametralnie zmienić stworzony przez nas image, czyniąc twarz interesującą oraz przy tym w całości odmienioną.

Mocno skręcone, amorkowate loki umieją utworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) lub niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim przypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Aby go zdobyć potrzebujemy stosunkowo niewielkiego kładu, a mianowicie pianki do skręcania loków, suszarki i grzebienia z długimi zębami. Po nałożeniu pianki na umyte włosy, wypada wczesać ją grzebieniem, a w następnej kolejności podsuszyć włosy suszarką. W kolejnym kroku trzeba podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Pozostawić do kompletnego wyschnięcia i gotowe, wystarczy rozplątać loki oraz na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz