Gadżety marketingowe jako najlepsza reklama

Wydawać by się zdołało, że rozlokowanie reklamy w Internecie od razu zagwarantuje nam sukces oraz pozyskamy wielu nowych konsumentów. Aczkolwiek kwestia okazuje się wcale nie być taką prostą. Jak najbardziej, ogłoszenie w sieci jest niemało tańsze, a przy tym bardziej efektywne aniżeli reklama w innych mediach. Jedna czy jest lepsza aniżeli schematyczne gadżety jak Skrobaczki samochodowe? To zależy. Należy jednak przestrzegać pewnych zasad. Po pierwsze musimy dokładnie wiedzieć, do kogo kierujemy naszą przejrzystą ofertę. Bezsensem jest zaśmiecanie sieci naszymi reklamami. Chodzi o to, żeby trafiły one do stosownych odbiorców, czyli naszych ewentualnych kontrahentów. Wiedząc, komu pragniemy sprzedać produkt czy też usługę, łatwo możemy zdecydować, gdzie najefektywniej umieścić naszą ofertę.

Jeśli wyprzedajemy wózki dziecięce, najlepszym miejscem na umieszczenie reklamy będą fora i portale dla młodych matek. Jeżeli zaś ogłaszamy, że podejmiemy się prowadzenia księgowości w firmie, ulokujmy to ogłoszenie na forum dla menedżerów lub portalu poświęconym gospodarce i prowadzeniu interesów. Złe dobranie grona odbiorców to jeden z nadrzędnych błędów popełnianych przez reklamodawców.

Innym takim błędem będzie nietrafiona forma reklamy. Chodzi tu o kwestię wizualną, niemniej jednak też o to, czy mamy do czynienia z banerem, wyskakującym okienkiem, czy zdjęciem. Trudno oczekiwać, aby reklama kancelarii adwokackiej w barwnych barwach różu i pomarańczu przyczyniła się do zdobycia większej ilości klientów. Bardziej ewentualne, że zostaniemy potraktowani poniekąd z przymrużeniem oka. Z kolei reklama zabawek dla dzieci powinna być właściwie kolorowa a nie utrzymana w tonacji codzienności. Chyba, że decydujemy się na zdobycie elementu zaskoczenia. Nie zawsze przyniesie on jednak zamierzone rezultaty. Dodatkowym niebezpiecznym błędem może być podanie nazbyt kolosalnej bądź też zbyt małej ilości wiadomości. Jeśli zaoferujemy potencjalnym odbiorcą nazbyt długi oraz monotonny tekst do przeczytania, prędko się znudzą oraz porzucą lekturę nie kończąc jej. Jeżeli zaś ograniczymy się jedynie do podania danych kontaktowych, nasze ogłoszenie wydać się może podejrzane. Poza tym nie będzie wiadomo, czego dokładnie dotyczy.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz