Jak efektywnie zadbać o czystość w mieszkaniu? Sprawdź sprawdzone sposoby

Czysta wykładzina to kwintesencja biur, punktów sprzedaży a również mieszkań i domów. To oznaka czystości, schludności i zdrowego podejścia do sprzątania. Jak najbardziej zabrudzona wykładzina to całkowite przeciwieństwo tych cech. Jeżeli pragniemy, by wykładzina lśniła czystością i stała się ostoją dla danego miejsca – wypada o nią zadbać.

Czyszczenie, sprzątanie, pranie, odkurzanie – to wszystko zda sprawdzian, niemniej jednak jak często czyścić wykładzinę? W jaki sposób o nią dbać? Postaramy się zademonstrować w 5 krokach prace, jakie wypada podejmować cyklicznie, żeby zatroszczyć się o jakość wykładziny. Rady dla czyszczących wykładzinę: Pierwsza porada – systematyczność. Nie ważne, że szorujemy wykładzinę przez parę godzin. Jeśli będziemy to robić nazbyt sporadycznie – plamy zostaną na zawsze, a brud stanie się nieodłączną cząstką podłogi, na jakiej została położona wykładzina.

Dlatego nie wolno zaniedbywać harmonogramu prac. Należy prać wykładzinę co najmniej raz w tygodniu. Natomiast odkurzanie powinno odbywać się choć 3 razy w tygodniu. Druga rada – pranie na mokro. To metoda, która powinna być praktykowana raz w tygodniu. W misce rozcieńczamy wodę wspólnie z sodą oczyszczoną bądź specjalnym preparatem czyszczącym dywany. Wzburzamy, aż powstanie piana po czym nakładamy na wykładzinę oraz wyczekujemy do 10 minut. Po tym czasie najnormalniej w świecie odkurzamy dywan.

Aktywna piana nie tylko pozbędzie się plam i zabrudzeń, ale również odświeży dywan oraz ożywi barwy. Trzecia wskazówka – pranie na sucho. Jeżeli mamy dywan, który dosyć długo schnie (chociażby shaggy), warto zaopatrzyć się w odpowiednie proszki, jakie wysypujemy na dywan oraz po kilku minutach odkurzamy – wypróbuj, jak to robią profesjonaliści na firma sprzątająca w warszawie. Zasada działania podobna, jak przy praniu na mokro, z tą różnicą, że w całym procesie nie bierze udziału woda. Czwarta wskazówka – korzystajmy z czystych ręczników. Do sprzątania dywanów nie przydadzą się używane szmatki lub zabrudzone ścierki. Tylko wetrzemy brud ze ścierek w dywan.

Żeby trud nie poszedł na marne, zawsze trzeba czyścić dywan nowym zestawem ścierek. Piata rada – trzepmy wykładziny. Nie powinniśmy tego robić co tydzień. Wystarczy raz na parę miesięcy, żeby zachować czystość.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz