Jak urządzić udane wesele?

W ten szczególny dzień wszystko powinno wyglądać bez zarzutu. Istotną rolę w dekorowaniu oraz organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz grają kwiaty. Ich ilość oraz typ uzależnione są od osobnych preferencji. W większości wypadków na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych barwach, uwydatniające magię wieczoru. Co więcej mogą być przystrojone perełkami, kryształkami i świecami, tworząc większe składniki dekoracyjne – przykład na dekoracje ślubne. Polskie śluby to zwykle dekorowanie powierzchni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To w większości wypadków połączenie dekoracji tekturowej i elementów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta dekoracji kwiatowych.

Udekorowanie kościoła to przeważnie biały dywan, lampiony i bukiety na stojakach, dekoracje ławek. Czasem spotkać wolno również altanki oraz wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, szczególnie jeśli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają posiadać wygląd bukiety oraz pragniemy by florysta złożył propozycję. Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy jest przeprowadzana. Im później, tym dłużej zachowają świeżość.

Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Kiedyś wesela odbywały się zwłaszcza w remizach i restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, albo zajazdów specjalizujących się w weselach oraz innych potańcówkach okolicznościowych. Jeżeli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zagwarantować zakwaterowanie swoim gościom na miejscu, co jest wybitnie wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, jakich się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach gwarantują też catering oraz obsługę kelnerską. Najpoprawniej wybierać sale klimatyzowane, które zagwarantują gościom solidne samopoczucie przez całą zabawę. Konieczne jest również przeanalizowanie bliskości kwater, jeżeli sala nie posiada przylegających domków bądź też motelu. Po opłaceniu sali wolno zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, które w pewnych sytuacjach można osobiście korygować.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz