Jak wybrać skutecznego adwokata?

To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które pierwszy raz mają problem natury prawnej. Na rynku funkcjonuje wiele osób i firm zapewniające pomoc prawną, jednak jakość ich usług jest różna.

Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy brać pod uwagę jest skomplikowanie problemu prawnego. Jeżeli sprawa jest prosta, bądź jej konsekwencję są niewielkie możemy pokusić się o usługi młodego, bądź niedoświadczonego prawnika czy radcę prawnego. Naturalnym jest, że jak i większości branż jakość wykonanej usługi zazwyczaj idzie w parze z wynagrodzeniem. Jeżeli decydujemy się na osobę niedoświadczoną podejmujmy te ryzyko świadomie. Jeżeli nasz problem jest skomplikowany i czasochłonny nie powinniśmy ograniczać się budżetem i kierować nasze kroki do specjalisty.

Zanim zdecydujemy się na danego adwokata sięgnijmy po opinie, które bez problemu możemy znaleźć w Internecie. Odnajdziemy tam tak podstawe informacje jak specjalizacja, datę rozpoczęcia działalności oraz teren na jakim oferowane są usługi prawne. Sprawdźmy czy dany mecenas w ostatnim czasie nie prowadził podobnych spraw do naszej. Sięgnięcie po takie opinie zaoszczędzi nasz czas, nerwy.

Wybierając kancelarię prawną mamy zdecydowanie większe szansę na trafić na specjalistę w konkretne nas interesującej dziedzinie prawa. Warto umówić się na wstępną rozmowę i omówić kroki postępowania. – Dobry adwokat powinien wczuć się w problem swojego klienta, dokładnie go wysłuchać i już na stępie być w stanie dokonać wstępnej analizy sprawy – mówi Zbigniew Czajka z kancelarii prawnej w Żaganiu. – Od początku klient musi poinformowany jakie szanse są na wygranie danego procesu i czego może spodziewać się w sądzie, adwokat nie może niczego zatajać przed klientami – dodaje. Decydujmy się na takich adwokatów i radców prawnych którzy są dyspozycyjni i poświęcą naszym problemom odpowiedni czas.

Dobrego adwokata powinna cechować odpowiedzialność, szczerość i rzetelne podejście do powierzonych problemów prawnych. Pamiętajmy, że niektóre procesy są czasochłonne i mogą trwać po kilka lat. Dlatego już na starcie ustalmy, jak odbywać się będzie komunikacja.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz