Jak wykorzystywać suplementy diety?

Odżywkami diety są to dodatkowe składniki takie jak witaminy czy kompozycje poboczne, jakich może zabraknąć w codziennej diecie.

Odżywki występują najczęściej w postaci tabletek, kapsułek, płynu czy również proszku. Często suplementy, choć nie zawsze, są wyprzedawane też w aptekach. Do suplementów zalicza się też substancje egzogenne, jakimi są związki chemiczne, które nie mogą być syntetyzowane poprzez organizm ludzki, a biorą udział w procesach biochemicznych.

Pomimo, że suplementy pozyskujemy w aptekach, nie wolno ich traktować jak lekarstwa, bo nie tylko w Polsce, lecz również w Unii Europejskiej suplementy diety nie są lekami. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że jest zasadniczy związek nie tylko między żywieniem a zdrowiem człowieka, jakkolwiek również jakością jego życia. Żeby komórki stworzonego przez nas organizmu pracowały normalnie potrzebują niezbędnych mikroskładników oraz naturalnie część z nich można dostarczyć za pomocą suplementów.

Komisja Europejska zobowiązuje kraje europejskie do przestrzegania zasad i ustala witaminy i składniki mineralne, jakie mogą być i w jakiej formie zastosowane do wyprodukowania takich suplementów – suplementy wow. Też ilość witamin jak i składników mineralnych są normowane oraz jest wskazany sposób, w jaki można znakować suplementy we wszystkich państwach. Jednak nie wszystko się da sklasyfikować oraz pozostaje tak zwane pogranicze, innymi słowy artykuły, jakie nie są do końca lekiem ani suplementem diety, inaczej żywnością. Do suplementów roślinnych kwalifikujemy na przykład, aloes, chrom, skrzyp polny czy żurawina. Inne suplementy to: minerały koloidalne, prostanill lub srebro koloidalne. Prócz wyżej podanych jest jeszcze nadzwyczaj niemało innych substancji, które wpływają nadzwyczaj korzystnie na nasze zdrowie. Na przykład, dla osób, które chcą schudnąć niezwykle pomyślne jest zażywanie preparatów z Nopal Kaktus, który to umie wychwytywać i wiązać tłuszcze i cukry, które są dostarczane w pokarmach. Takie działanie wpływa na zmniejszenia wagi ciała z powodu mniejszego przyswajania tych niewartościowych dla naszej idealnej sylwetki.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz