Jak zbudować dom na podmokłym gruncie? Specjalistyczne wylewki

Mierząc się do budowy własnego domu jednorodzinnego, z pewnością pierwszym krokiem będzie wyszukanie, a następnie zakup odpowiedniej działki. W pewnych momentach niemniej jednak jest tak, że wszelkie parametry danej nieruchomości odpowiadają nam niezwykle, a w następstwie tego posiada ona doskonałą lokalizację, cena jest do uroczystości, wielkość odpowiada stworzonym przez nas zarysom inwestycyjnym, a dodatkowo działka ma parametry oraz status umożliwiające uzyskanie pozwolenia na budowę.

Jednak zdarza się w pewnych sytuacjach, iż teren, na którym planujemy budowę domu, ma uwarunkowania geologiczne mogące utrudnić znacznie budowę domu – z uwagi na mały poziom wód gruntowych w tym miejscu oraz rodzaj gruntu, jaki pozwala na swobodne przesiąkanie wody do wyższych warstw. W takich sprawach już oglądając projekty domów musimy się zastanowić nad doborem takiego, jaki będzie możliwy do zrealizowania na naszej działce. Wybierając projekt domu z podpiwniczeniem powinniśmy wiedzieć, że jego budowa na takim gruncie będzie żądała zastosowania technologii tak zwanej wanny, polegającej na maksymalnie szczelnym zabezpieczeniu całości fundamentów mieszkania, jego podłoża – to bezsprzecznie wygeneruje o dużo wyższe wydatki całej inwestycji rodzaju posadzki anhydrytowe cena.

Z pewnością mniejsze będą koszty, jeśli budowa domu będzie przeprowadzona w opcji bez podpiwniczenia – wówczas również zastosować będziemy musieli należyte techniki, broniące podłoże domu oraz jego fundamenty przed wilgocią, niemniej jednak nie będzie to aż tak rygorystyczna technologia, a co za tym idzie – wydatki nie będą tak wysokie. Osoby, jakie zdecydowały się budować domy z podpiwniczeniem, a nie zastosowały niezmiernie rygorystycznych, a zarazem fachowych technologii ochrony przed woda całej konstrukcji, mają potem koszmarny kłopot. W piwnicy takich domów bez ustanku zbiera się woda, szczególnie ma to miejsce po ulewnych deszczach – w owym czasie jedynym wyjściem (sporadycznym) będzie wezwanie straży pożarnej i wypompowanie wody z piwnicy. Tudzież na dłuższą metę pewnym zabiegiem będzie wykonanie przebudowy piwnicy i wykonanie należytej izolacji przeciwwilgociowej.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz