Jaką szczoteczkę wybrać? Nowoczesne technologie w trosce o zęby

Decydując się na nabycie szczoteczki tradycyjnej nadrzędnym dylematem przed, jakim stoimy jest zakup typu włosia. Jeśli posiadamy wrażliwe dziąsła i zęby pozyskujemy miękkie szczoteczki. Potem zdecydowanie znacznie większą rolę odgrywa użytkowanie szczoteczki. Przede wszystkim zaś sposób oraz ruchy którymi myjemy zęby. Nabycie elektrycznej szczoteczki może okazać się o wiele znacznie bardziej skomplikowany. Przed decyzją o zakupie koniecznie musimy się dowiedzieć jakie ruchy wykonuje nasza idealna potencjalna szczoteczka oraz jakie ma to przełożenie na kondycję naszych zębów. Dostępne w sprzedaży szczoteczki są w stanie poruszać się ruchem rotacyjnym, oscylującym i pulsacyjnym. Wszelkie szczoteczki egzekwują ruchy oscylacyjne.

Wtenczas główka porusza się naprzemiennie raz w prawo, raz w lewo. Ruch rotacyjny to nic innego jak wirowanie włosia wokół własnej osi. Stosuje się również ruchy pulsacyjne. Główka porusza się wtedy do przodu i do tyłu, skuteczniej rozbijając płytkę nazębną. Niektóre modele szczoteczek łączą dwa ruchy np. oscylujący i pulsacyjny bądź też wszelkie trzy. Jeszcze dziesięć lat temu nowością i rzadkością w Polsce były szczoteczki elektryczne. Dostępnych było kilka modeli oraz na tym koniec. W dzisiejszych czasach w szczoteczkach elektrycznych można przebierać do woli.

Możemy wybrać typ ruchu jaki ma wykonywać, regulować siłę nacisku itp. Nowością jest szczoteczka soniczna, która różni się od klasycznych szczoteczek elektrycznych. W sonicznych szczoteczkach używa się fale dźwiękowe. Pod ich wpływem z mieszaniny wody, śliny oraz pasty powstają mikrobąbelki, które aktywnie wnikają w przestrzeń między zębami. Bąbelki te efektywniej eliminują drobnoustroje z powierzchni między zębowych i z przestrzeni szkliwa – skutkiem tego przetestuj oclean.pl. Unikamy w ten sposób tworzenia się nalotu nazębnego, szpecących przebarwień i osadu, jaki jest pożywką dla próchnicy. Poza tym klasyczna szczoteczka elektryczna osiąga obroty rzędu paru tysięcy na minutę. Nowsze typy, inaczej soniczne są w stanie wpaść w drgania o częstotliwości ponad trzydzieści tysięcy na minutę. Szczoteczki soniczne na początku były dostępne wyłącznie w wersji dla dorosłych. Dzisiaj są już w sprzedaży modele dla dzieci.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz