Jaki podarek można zakupić? Weryfikujemy rozmaite opcje

Tak osobliwie zbudowany jest ten świat, iż z reguły nie otrzymujemy tego, co nas cieszy. Okazuje się albowiem, że nawet wtedy, gdy zbliża się znaczący dla nas dzień, wyrażanie wprost swoich zapatrywań na podarunek może nie przynieść wyczekiwanego skutku. I wtedy jesteśmy świadkami (a w wielu przypadkach i ofiarami) zdarzenia, w którym otrzymane podarunki niemal w żadnym razie nie cieszą. Osobom starszym, istotnym, o wyrafinowanym guście daje się nabyte na bazarze dowcipne prezenty, zaś ludzie dozgonnie roześmiani, sypiący żartami jak z rękawa mają weselić się z prezentów tak znacznych, iż aż nie wiadomo, czy wypada się uśmiechnąć na ich widok.

Być może takie sytuacje podyktowane są tym, iż pragniemy wywrzeć jakiś wpływ na obdarowaną osobę – tak żeby jednakże zmieniła się w osobę bądź odrobinę bardziej wesołą oraz rozluźnioną, bądź w poważniejszą. Prawda jest jednak taka, że robienie upominków, jakie nie pasują do danej konkretnej osoby, to czyste faux-pas. Nie ma albowiem możliwości, aby na przykład dana encyklopedia zrobiła z fircyka człowieka okiełznanego oraz oczytanego. Ogólnie to trudno sobie w pewnych momentach wyobrazić, iż są na tym świecie osoby całkiem pozbawione poczucia humoru.

Zwłaszcza kiedy wychowani zostaliśmy w środowisku pełnym żartów i uśmiechu, trudno nam w dorosłym życiu akceptować fakt, że ktoś żywić może do nas urazę z powodu niewinnego dowcipu. Niestety jest to spotykane w polskim społeczeństwie. Wobec tego jeśli wolimy uniknąć tak nazywanych fochów, porządniej uważać, kiedy zamierzamy kupować śmieszne prezenty, bo ma prawo dojść do tego, iż kogoś urazimy – sprawdź sam, co najporządniej kupić na sklep z zabawkami. Może oraz trudno sobie wyobrazić, że kubek ze śmiesznym napisem ma prawo spowodować niezadowolenie osoby, która go otrzyma.

Jednakże należałoby się zastanowić parę razy, zanim wybierzemy tego rodzaju upominek zamiast na przykład sztampowego bukietu kwiatów czy czegoś z biżuterii. Artykuły śmieszne, które wywołają salwy gromkiego śmiechu, zawsze poprawniej jest kupować figurom w rzeczywistości nam bliskim, w tym samym wieku, z jakimi łączą nas stosunki przyjacielskie. W końcu oryginalny przyjaciel nie obrazi się, jeśli troszkę przegniemy z teoretyczną zabawnością danego prezentu.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz