Jakie są wymagania przed skokiem spadochronowym?

AFF zawiera w sobie też całkowite wyjaśnienia teoretyczne na temat samej techniki skoku, ale też istotne omówienie sygnałów, jakie są używane w powietrzu przez wszystkich skoczków. Danym jest fakt, że nie ma możliwości głosowego porozumiewania się w podniebnej powierzchni, w następstwie tego wypada używać symbolicznej komunikacji, kiedy chodzi o SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Na kursie można się również dowiedzieć w jaki sposób postępować, kiedy pojawią się przypadki awaryjne. Wszystkie siedem skoków, zabezpieczenie OC, a także pożyczenie osprzętu i spadochronu również zawiera się w cenie kursu. Nie ma w nim pozycji skoki w tandemie.

Żeby zdołać przystąpić do AFF trzeba mieć zakończone 16 lat, do 18 przydatna jest pisemna zgoda rodziców czy też opiekunów. Potrzebne są badania, a również ważne orzeczenie lotniczo – medyczne, które to powinno zostać wydane przez jeden z poświadczanych ośrodków lekarskich. By zdołać odbyć szkolenie niezbędnym jest bezsprzecznie wniesienie opłaty oraz posiadanie istotnego ubezpieczenia NNW na 5000 zł. Czasem nasze hobby nie jest zanadto bezpieczne.

Kochamy takie niekonwencjonalne zajęcia. Ubóstwiamy interesować się nowatorskimi rzeczami. Takie hobby nie jest dla wszelkich. Uprawiać je mogą jedynie ludzie odważnie i zdecydowani – zdecydowani na to, by ta pasja stała się sposobem na życie. Niezwykle wielokrotnie, by realizować takie pasje należy poświęcić cały swój wolny czas, ale też oraz większość swoich oszczędności – ponieważ takie innowacyjne hobby w wielu przypadkach wiąże się z kosztami. I to sporymi. Nie każdego stać na takie koszty. Dosyć drogim sportem, który ma prawo stać się naszą pasją są skoki spadochronowe. Polegają one na tym, że człowiek wznosi się na słuszną wysokość – samolotem i w odpowiednim momencie wyskakuje z niego, szybuje w przestworzach, spada ku ziemi. Na plecach zamontowany ma spadochron. W miarodajnej chwili musi go otworzyć. Taki spadochron sprawia, iż rozpoczyna spadać się wolniej, pewniej. Unosimy się w atmosferze, nadzwyczaj powoli dążymy ku ziemi. Aby uprawiać taki sport trzeba być odważnym człowiekiem, należy przełamać własny lęk.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz