Jakie samochody wybierają Polacy?

Zdaniem wykwalifikowanych, obeznanych kierowców, kolor nadwozia niejednokrotnie ma wpływ na udany kupno samochodu. Kiedyś kobiety przy wyborze auta kierowały się zwłaszcza kolorem. Dzisiaj znaczący procent kobiet intryguje się nie wyłącznie kolorem, jednakowoż i parametrami, osiągami, silnikiem oraz różnymi parametrami wybieranego auta. Według uskutecznionych badań, najpopularniejszym odcieniem na świecie jest obecnie biały. Stał się on o wiele bardziej stosowany niż w poprzednich latach. Czterokołowce osobowe odcienia srebrnego cieszą się też od lat niesłabnącym powodzeniem wśród nabywców, tylko Natomiast niedużym szczeblu ustępuje kolorowi białemu.

Natomiast w Europie najpopularniejsze 3 barwy samochodów to: czarny, biały i szary. Najmniej lubiany na świecie oraz w Europie stały się kolory: żółty i złoty. Tuż przed nim jest kolor zielony, który ma niedużo większą popularność. Okazało się, iż azjatyccy klienci wybierają przeważnie odcienie dosyć nieschematyczne, podczas kiedy w Ameryce Południowej klientów na niepospolite odcienie jest 4 razy mniej niż w Azji. Dużo rzadziej nabywcy samochodów zwracają szczególną uwagę przy dobieraniu odcienia na powiązanie barwy pojazdu z podatnością na nagrzewanie się samochodu od słońca. Od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku, każdego roku kilkaset tysięcy samochodów, przede wszystkim osobowych, było importowanych do stworzonego przez nas kraju zza zachodniej granicy.

W przeważającej mierze były to wozy osobowe używane, ich wiek wynosił zwykle od 5 do 10 lat – potwierdza to skup aut Warszawa. Większość z tych pojazdów pozyskiwana była w Niemczech, w mniejszej ilości importowano wozy z krajów Beneluxu czy z Francji. Szacuje się, iż w ciągu ostatnich 7 lat sprowadzono do naszego kraju około 5 milionów używanych aut. Niemniej jednak w ostatnich 2 latach o wiele zmniejszyła się liczba wehikułów używanych, importowanych do Polski przez pojedyncze osoby. Przyczyny takiego stanu rzeczy są dwojakie: po pierwsze – rynek polski uległ już w wielkim stopniu nasyceniu, a po drugie – samochody z zagranicy, używane, są np. w Niemczech względnie drogie. Okazuje się, iż w coraz to mniejszym szczeblu wyjazd do naszych zachodnich sąsiadów po pojazd osobowy jest dochodowy. Dzieje się tak, gdyż procederem handlu samochodami używanymi w Niemczech zajęli się w znaczącym stopniu obywatele Niemiec pochodzenia tureckiego. Kupno wozu osobowego z ich rąk nie jest już okazyjnie niedrogie.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz