Jakie witaminy przyjmować podczas ciąży?

Ciało kobiety brzemiennej rozpoczyna przygotowywać się do porodu już na blisko dwa tygodnie przed rozwiązaniem, właśnie dlatego także można zaplanować definitywny termin rozwiązania w trakcie obserwacji własnego ciała w ostatnim miesiącu ciąży. Dziecko obniża się oraz wystawia się główką do miednicy oraz wolno zauważyć, że brzuch się obniża. Wielokrotnie dzieje się tak na tydzień przed porodem. Już w czasie pierwszej wizyty lekarz ma obowiązek zapisać kobiecie fundamentalne i niezbędne do kompatybilnego rozwoju płodu witaminy. Pierwszym z zapisanych specyfików już przed ciążą ma obowiązek być kwas foliowy, który chroni dziecko przed wynikaniem znacznych wad. Najkorzystniejsze jest przyjęcie go już na okres 2-3 miesięcy przed zajściem w ciążę. Ginekolog może zalecić również przyjmowanie preparatu wielowitaminowego, w celu uzupełnienia deficytu witamin oraz wzbogacenia diety. Co więcej w wypadku kiedy tak właściwie po pierwszej morfologii zostanie zakomunikowana anemia, lekarz zaleci przyjmowanie żelaza w celu podniesienia jakości krwi.

Wszystkie zażywane witaminy należy konsultacja z doktorem prowadzącym, albowiem nadmiar niektórych z nich może sprawiać powikłania( A, D, E) i różnorodnego rodzaju podrażnienia oraz zapalenia pęcherza moczowego(C). Kobiety w ciąży powinny wszystkie inne leki aniżeli zalecone przez doktora prowadzącego odstawić i w żadnym razie nie akceptować ich bez uprzedniej konsultacji z ginekologiem położnikiem, zwłaszcza na początku ciąży – weryfikuje to bilansdziecka.pl. Skutkiem tego jak najwcześniej należy poinformować lekarza familijnego o tym, iż spodziewamy się dziecka, wówczas weźmie on to pod uwagę przy dobieraniu leków np ., na przeziębienie.

Wypada zachować nadzwyczajną ostrożności i rozwagę przy braniu leków na własną rękę i bez żadnych zahamowań zaznajomić się z dołączoną ulotką oraz sprawić czy mogą być przyjmowane przez panie w ciąży. Niepomocne działania mają lekarstwa przeciwbólowe, przeciwzapalne, aspiryna oraz wszystkie antybiotyki i leki przeciwwirusowe. Preparaty roślinne i ziołowe też nie są pewne dla kobiet w ciąży, niesłychanie sporo ziół może sprawiać skurcze macicy i zwiększyć ryzyko poronienia.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz