Jakim sposobem oraz w jakim miejscu wytwarza się kawę?

Wszyscy wiemy, co to jest kawusia. Wiele osób to oczywiście od kawy inauguruje swój dzień. Pije się ją niemal wszędzie, na każdym kontynencie, w dowolnym kraju. W Polsce najpopularniejszą jest kawa parzona – taka, której fusy osadzają się na dnie filiżanki. Taki typ przygotowania kawy nie wszystkim smakuje. Nie wyobrażają sobie picia takiej kawy choćby Włosi. W dowolnym bo kraju są przeróżne sposoby, rozmaite metody na to, aby kawę przygotować. W pewnych sytuacjach kawa smakuje bardziej, niekiedy mniej. Zależy to naturalnie od sposobu przygotowania, od rodzaju ziarenek, od tego czy kawa jest bardziej palona czy mniej. Każdy z nas ma swój ulubiony typ kawy. Nazwa tego czarnego napoju jest bardzo ważna. Nie wszyscy kochają gorzką, długo paloną kawę.

W pewnych momentach wolimy subtelniejszy smak. Zależy to naturalnie od naszych upodobań. Uwielbiamy testować, ubóstwiamy sprawdzać smaki – oto sklep z kawą. W wielu przypadkach mamy swój ulubiony lecz wypatrujemy dalej, wypatrujemy czegoś oryginalnego. To niesłychanie ważne dla smakoszy kawy.

A takich smakoszów jest wybitnie wiele. Kawę uprawia się tylko w niektórych państwach. Jest to niemniej jednak wybitnie dochodowy biznes. Eksportowana jest nieomalże do wszystkich krajów – Europy, Ameryki, Azji. Chyba wszyscy, w każdym zakątku na ziemi pijemy kawę. Naturalnie robimy to na przeróżne sposoby. Jednym kawa smakuje, inni jej nie spożywają, nie piją, wyraźnie jej nie kochają. Jakkolwiek to jedynie od nas zależy, od naszego smaku czy gustu czy taką kawę będziemy pić.

Jeżeli kawę eksportuje się niemal do wszystkich krajów oznacza to, że musi być produkowana w olbrzymich ilościach – i tak również jest w rzeczywistości. Każdego roku produkuje się aż 7 milionów ton kawy. To w istocie wiele. W zależności od tego, gdzie taka kawa zostanie wyprodukowana, z plantacji jakich krajów zostanie zebrana i jak zostanie przygotowana zależy jej smak. A smaki są niezmiernie różnorodne. Bodajże każdy z nas spotkał się z kawą znacznie bardziej gorzką czy taką, której smak był niemal słodkawy. Kawę trzeba umieć przygotować. W pewnych sytuacjach taki napój nie jest zbyt rozkoszny – musimy go właściwie przyprawić.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz