Jednospadowe vs dwuspadowe – dachy oraz wybór materiałów

O dachach jednospadowych słuchaliśmy nieraz. Z całą pewnością nie raz takie dachy widzieliśmy a być może to my jesteśmy właścicielami domu o takim oczywiście dachu. Dachem jednospadowym jest taki, jaki nachylony jest wyłącznie w jednym kierunku. Takich dachów jest względnie niedużo. Wiele zależy naturalnie od osoby, która buduje dom – to ona decyduje w dużej mierze o tym, jaki dach ma być zamontowany na budynku.

W pewnych sytuacjach jest to naturalnie dach jednospadowy. Koszty krycia takiego dachu są porównywalne z kosztami krycia innymi rodzajami dachu. Właśnie dlatego też decydując się na dach jednospadowy jesteśmy w stanie kierować się chociażby względami estetycznymi.

W pewnych momentach po prostu taki dach jednospadowy wydaje nam się praktyczniejszy oraz wygodniejszy a nawet ładniejszy, znacznie bardziej estetyczny. Pod uwagę bierzemy różne elementy – chociażby sposób odśnieżania takich dachów jednospadowych. Odśnieżanie takiego jednospadowego dachu jest łatwiejsze, mniej trudne. Mimo to poruszanie się po dachu jednospadowym jest nieco trudniejsze aniżeli na innych dachach, znacznie bardziej niebezpieczne. Z reguły spotykanymi dachami na budynkach, na domach czy innych obiektach budowlanych są dachy dwuspadowe.

Takie uważane są również za najładniejsze, w największym stopniu eleganckie – wypróbuj więcej na witrynie systemy rynnowe. A przecież w wielu wypadkach wybierając właściwy dach, jaki chcielibyśmy zrobić na naszym domu kierujemy się estetyką, zwracamy uwagę na wygląd takiego dachu. Dach dwuspadowy charakteryzuje się tym, że jego szczegóły są nachylone.

Jest spadzisty w dwóch kierunkach, na dwie strony domu. Taki dwuspadowy dach jest wybitnie charakterystyczny. Patrząc na niego spostrzegamy trójkąt, jakim zakończone są mury domu. Dach może być wyższy bądź niższy.

Znaczące jest, żeby pozostał zachowany słuszny skos, spad, dzięki temu dach będzie bezpieczny, opady takie jak deszcz czy śnieg będą się w słuszny sposób ześlizgiwać z takiego dachu. Montując dach troszczymy się nie jedynie o to, żeby ładnie wyglądał, lecz też by był praktyczny, by był bezpieczny. Na takim dwuspadowym dachu bez trudności jest zauważyć usterki – a takie jakkolwiek nieraz się zdarzają.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz