Kiedy tak właściwie rozpocząć odchudzanie oraz jakim sposobem uniknąć efektu jo-jo?

Czy zastanawialiście się niegdyś nad tym, czy jest jakikolwiek solidny moment na rozpoczęcie tracenia zbędnych kilogramów? Jeśli nie, to jest na to właśnie czas, przede wszystkim, jeżeli na przykład odchudzanie będziecie inaugurować pierwszy raz w całym swoim życiu. Dlaczego? Odpowiedź na to zapytanie jest łatwa – otóż wybranie momentu na odchudzanie czy raczej jego rozpoczęcie jest istotne, bo jeżeli wybierzemy złą chwilę, jesteśmy w stanie prędko się poddać lub najzwyczajniej w świecie nie mieć wystarczająco silnej woli. Szczególnie dotyczy to kobiet, które jak wiadomo różnie czują się w konkretnej fazie cyklu. Przed okresem, szczególnie kilka dni wybitnie nieraz odczuwają pociąg do słodyczy, co jest bezsprzecznie wytłumaczalne biologicznie oraz rozpoczęcie odchudzania w tym momencie byłoby najzwyczajniej w świecie katastrofą. Najporządniej w następstwie tego robić to niebawem po rozpoczęciu miesiączki. Niesłychanie przyzwoicie też, o ile nigdy się jeszcze nie odchudzaliśmy zacząć raz a dobrze, ponieważ organizm dozna szoku i będzie chudnąć ekspresowo.

Jeśli nie przetrwamy wówczas, to tak słusznych efektów nie uzyskamy już nigdy, bowiem ciało będzie się już bronić przed brakiem jedzenia spowalniając metabolizm, wówczas sprawdź suplementy na odchudzanie. Efekt jojo to jeden z wprost nieodzownych szczegółów odchudzania. Niestety każdy kto odchudzał się nie raz, a próbował kilku podejść spotkał się z tą dolegliwością, właśnie w następstwie tego, że nie udało mu się schudnąć od razu. Efekt jojo jest przekleństwem każdego, kto próbuje zrzucić zbędne kilogramy, albowiem nie dosyć, iż w całości niweczy nasze plany to jeszcze okazuje się, iż zaczynamy wyglądać dwa razy gorzej aniżeli przed zainicjowaniem odchudzania. Tak naprawę to nie wynik jojo jest problemem niemniej jednak my sami, bowiem to my ten efekt jojo prowokujemy oraz powodujemy, iż w ogóle się pojawia.

Efekt jojo jest bowiem rezultatem nieprawidłowo przeprowadzonego procesu odchudzania i nawet samego rozpoczęcia odchudzania. Wszystko dlatego, iż nie mamy silnej woli, a nawet jeśli ją mamy to wydaje nam się, że jest większa niż w rzeczywistości w efekcie czego tak rzeczywiście dobieramy dietę ponad nasze możliwości i zamiast chudnąc, okazuje się, że znowu rzucamy się na jedzenie bo nie możemy już wytrzymać. Właśnie wtenczas pojawia się wynik jojo, którego tak niezwykle nie kochamy a który tak w rzeczywistości jest należącą do nas winą.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz