Kolosalny start inaczej ruszamy z konstrukcją kanalizacji

Sporo zawiłych chwil za nami. Godziny spędzone na załatwianiu formalności to już przeszłość. W końcu nadszedł ten perfekcyjny dzień i w końcu ruszamy z budową. Chociaż wszelkie wiadomości o budowie stworzonego przez nas domu zawiera projekt domu, musimy jeszcze raz dogłębnie przemyśleć gdzie będziemy prowadzić instalacje oraz jak będziemy dopieszczać dom. Planowanie łańcuchy robót może nam ułatwić sprawę. Warto omówić z kierownikiem budowy tę kwestię. Będziemy w stanie na bieżąco sprawdzać jak idzie postęp oraz jak daleko jesteśmy od mety. Jako główną pracę budowlaną jesteśmy w stanie uznać podłoża. Najistotniejszą część stworzonego przez nas domu. Wypróbujmy w projekcie domu czy wysokość fundamentów nie jest za niska. Warto omówić tę sprawę z kierownikiem konstruowania.

Jeżeli nasz dom nie ma podpiwniczenia, podłogę parteru musimy ocieplić styropianem. Przychodzi czas na pierwsze ściany. Jeżeli fundusze nam na to zezwalają należy je ocieplić i otynkować od razu. Natomiast jeśli nie to wykonanie ściany musi być jedynie jednowarstwowe, bo tylko to nie żąda ocieplenie oraz otynkowania od razu – rekomenduje się również zadbać o pogotowie kanalizacyjne. W tym wypadku wolno to zrobić po zamieszkaniu w mieszkaniu. Przed wylewkami na posadzkach powinniśmy się zastanowić czym podłogi będą pokryte. Grubość tego materiału trzeba uwzględnić przy wylewkach. Powinniśmy również zastanowić się czy w podłodze będzie ogrzewanie lub także nie. Na tym etapie prac powinniśmy również wiedzieć jakie ogrzewanie będzie w stworzonym przez nas domu. Decydując się na ogrzewanie olejowe czy gazowe powinniśmy pamiętać o zamontowaniu w kominie specjalnej rury.

Budowa domu będzie przebiegała sprawnie jeżeli obmyślimy sobie wszystko wystarczająco wcześnie. Jeżeli zdecydowaliśmy się na balkon czy taras płyta nośna musi być ułożona dosyć nisko aby po wykończaniu odnajdował się on o 4-6 cm niżej aniżeli podłoga w domu. Teraz nadchodzi czas na pokrycie domu dachem. Bez żadnych zahamowań trzeba rozpatrzyć dyspozycji czym pokryć stworzony przez nas dom. Dachówka czy blachą dachową. Informacje takie możemy dostać u sprzedawców pokryć dachowych. Jakim sposobem widać konstruowanie domu nie jest sprawą prostą. Wszystkie szczegóły trzeba dokumentnie zaplanować.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz