Komunia – alba, sukienka i inne akcesoria

W bieżących czasach zanotować można trend, w myśl jakiego dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej obdarowywane są przez bliskich coraz to bardziej wymyślnymi prezentami. Naturalnie prezenty te wymagają wyśmienitego opakowania. Na szczęście na polskim rynku odkryć można już wiele ozdobnych opakowań wykonanych z myślą właśnie o uroczystości przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej. Co znacznie więcej opakowania komunijne wybitnie wielokrotnie są zróżnicowane w zależności od tego, czy ma się w nich odszukać upominek dla chłopca, lub również dla dziewczynki. Naturalnie na każdym takim opakowaniu obowiązkowo ma obowiązek odszukać się jakiś motyw powiązany z sakramentem komunii.

Ma prawo to być złoty kielich pokrewny do tego, jakiego używa się w czasie liturgii czy też również wizerunek chleba i winogron. Niemniej jednak w wypadku zapakowań komunijnych dla chłopca, pojawiają się tu odcienie błękitne i niebieskie – tak, jak alby komunijne. Do tego w szeregu przypadków pojawia się także wizerunek modlącego się chłopczyka. Jak najbardziej opakowania takie dostępne są w nadzwyczaj wielu rozmiarach oraz wzorach. W jaki sposób nie ulega wątpliwości moment przyjęcia przez dziecko Pierwszej Komunii Świętej jest momentem bardzo istotnym w życiu każdej rodziny. Z tego powodu z tej okazji wydaje się galowe przyjęcie, a dziecko, które po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy Świętej zostaje obdarowane różnorodnego typu prezentami. Prezenty te mogą być przeróżne.

W szeregu przypadków są to urządzenia elektroniczne, lecz również pamiątki związane w jakiś sposób z liturgią kościoła, jak na przykład różańce czy medaliony z wizerunkami Matki Boskiej. Do tego naturalnie dochodzą również różnego rodzaju bombonierki i pamiątkowe karty. Wszystko to musi być słusznie opakowane. Dlatego już w początkach wiosny w krajowych sklepach pojawiają się pierwsze opakowania komunijne. Przeważnie są to oczywiście schematyczne torby papierowe dostępne w przeróżnych rozmiarach. Spośród innych ozdobnych zapakowań wyróżnia je przede wszystkim fakt, iż widnieją na nich motywy powiązane w jakiś sposób z Eucharystią. Ma prawo to być hostia, bochen chleba lub również motyw krzyża czy kiści winogron.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz