Kosmetyki i preparaty zabezpieczające samochód zimą

Zima jest szczególnie zawiłym okresem dla naszych pojazdów, przede wszystkim w owym czasie kiedy nie są garażowane. Wobec tego dla zachowania ich stosownego wyglądu oraz ochrony potrzebna jest nadzwyczajna pielęgnacja. Żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji zimą należy już uprzednio rozpocząć dobrze przygotowywać samochód. Po pierwsze trzeba zmienić opony na zimowe, jakie mają o wiele prawidłowiej zachowują się w czasie mrozów, co w znacznej większości wypadków pozwoli nam na uniknięcie poślizgów. Przyjmuje się, iż opony należy zmieniać gdy temperatura powietrza opadnie poniżej 7°C.

Należy również uczynić i dokonać konserwacji układu hamulcowego. Konieczna jest również wymiana płynu do opryskiwaczy na zimowy. Wypada także uczynić akumulator oraz w razie konieczności podładować go lub ewentualnie wymienić na oryginalny. Należałoby na wszelki wypadek zaopatrzyć się w przewody rozruchowe, jakie w razie potrzeby zezwolą na pobranie prądu z obcego akumulatora. Jako, że deszcze, śnieg i błoto niepomocnie wpływają na powłokę lakieru trzeba celowo o niego dbać – tu pomoże RRC Car Wash Satin Cockpit Dressing. Żeby ochronić się przed korozją należy użyć szczególnych antykorozyjnych preparatów.

Występują one w różnych formach oraz ich wybór jest niezmiernie szeroki. Można zaopatrzyć się w taki środek w postaci aerozoli lub wybrać wersję ze specjalnym pędzelkiem ułatwiającym nałożenie kosmetyku. Wskazane jest także należyte zabezpieczenie nadwozia, które jest przede wszystkim narażone na niebezpieczeństwo zniszczenia. Powinno się je zabezpieczyć przez woskowanie lub też pokrycie innym środkiem konserwującym.

Niewątpliwie dla zachowania skuteczności tych działań należy przed ich podjęciem staranie umyć samochód. Najczęstszym sposobem zabezpieczania karoserii przed szkodliwym działanie soli jest mycie pojazdu. Należy jednakże zachować pewne środki ostrożności. Po pierwsze nie można być samochodu w czasie mrozów, bo skończy się to zamarznięciem zamków, a w skrajnych wypadkach kontakt ciepłej wody ze zmrożonym pojazdem ma okazję prowadzić do popękania lakieru. Po umyciu obowiązkowo wypada użyć pasty polerskiej z woskiem, która ocali auto przed woda oraz zanieczyszczeniami.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Komentarze od was

  1. Redakcja BlueBoard.pl pisze:

    Julia

    Polecam te kosmetyki do samochodu. Są świetne

Dodaj komentarz