Kredyty – rodzaje, jakie mają oddziaływanie na koszty

Z reguły kredyt hipoteczny bywa jedyną szansą na własne mieszkanie, albowiem rzeczywiście niedużo osób jest w stanie sobie pozwolić na kupno domu bądź mieszkania za zaoszczędzone pieniądze. W tej sytuacji kredyt lokalowy staje się najszybszym i najtańszym sposobem na spełnienie marzeń o własnym lokum. Tak w następstwie tego udzielenie kredytu lokalowego przez banki bywa dla zdecydowanej większości osób jedynym sposobem zdobycia słusznych środków finansowych. Jednocześnie to można nazwać zadowalającym rozwiązaniem, bowiem stwarza możliwość zamieszkania we własnych czterech kątach tuż przy rozłożeniu kosztów jego kupna na lata.

Toteż nie ma co się dziwować, że ważnym faktem jest, żeby poprzez cały proces zakupu mieszkania przejść bezpiecznie, a także wybrać właściwą ofertę, albowiem kredyt mieszkaniowy zwykle świadczy współpracę konsumenta z bankiem na wybitnie długie lata – tu pomoże Kredyt Hipoteczny. Acz jednak dobranie należytej oferty kredytowej nie kategoryzuje się do najłatwiejszych rozwiązań, szczególnie że na rynku jest ich dużo.

Obecnie już praktycznie nikt nie pozyska w naszym kraju kredytu hipotecznego we frankach szwajcarskich, żaden bank nie proponuje kontrahentom takiego rozwiązania. Zostają w takim razie kredyty udzielane w euro i w prowadzonej przez nas miejscowej walucie – złotówce. Niemniej jednak od 1 stycznia 2012 roku, po rekomendacji wydanej bankom przez Komisję Nadzoru Finansowego, a dotyczącą udzielania kredytów hipotecznych, coraz to trudniej jest dostać tego rodzaju kredyt. Największe zaostrzenia pozostały zastosowane w stosunku do kredytów hipotecznych udzielanych w euro, skutkiem tego także już tylko parę instytucji bankowych udziela tego rodzaju kredytów w euro. Na domiar tego banki stosują różnorodne swoje utrudnienia do dostępu do euro, jak choćby niezmiernie wysokie progi dochodowe członków rodziny (jeden z banków wskazał nawet poziom zarobków na 11 000 złotych netto).

Niektóre tez banki dają kredyty w euro tylko tym rodzinom, gdzie przynajmniej jednakże postać zarabia właśnie w tej walucie. Ponadto Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła minimalne procentowe sumy, jakie powinien spełnić kredytobiorca, jeśli gra toczy się o kredyt hipoteczny.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz