Który typ masażu klasycznego wybrać?

Do masażysty najczęściej wybieramy się z polecenia doktora. A chociaż musimy. To doktor, na podłożu wywiadu zdrowotnego, dobiera dobry zestaw oraz ilość zabiegów. Masażysta ma obowiązek dostać ogólne wiadomości, by faktycznie nam pomóc. Mimo to w trakcie zabiegu jesteśmy w stanie poprosić o zintensyfikowanie wiarygodnych technik, jakie w szczególności nam służą. Efekt terapii wiąże się też z indywidualnymi predyspozycjami organizmu.

Skutkiem tego wiele zależy od naszych osobistych spostrzeżeń. Po każdej sesji musimy wnikliwie obserwować ciało, a też ocenić ogólne samopoczucie. Istotną technologią masażu ciała jest głaskanie. Przyczynia się do złuszczenia naskórka oraz poprawy krążenia krwi w tkankach. To właśnie dzięki temu są one poprawniej dotlenione i odżywione. Jeśli mamy kłopot ze stawami i częstym obrzękiem, rozcieranie efektywnie załagodzi objawy – wypróbuj zabiegi na ciało stargard. Bazuje ono na mocnym ucisku, przez co uciskane komórki rozpadają się. Intensyfikuje się przepływ krwi i limfy, także przez stawy, co łagodzi ból. Kolejna technologia to oklepywanie, aktywizujące układ nerwowy.

Dlatego sprawdzi się dla osób cierpiących na częste nerwobóle i ogólne napięcie ciała. Tudzież ugniatanie działa pobudzająco przede wszystkim na mięśnie. Masażysta, za pośrednictwem trafnych chwytów, przetłacza krew oraz limfę przez tkankę.

Dzięki temu, pacjenci przestają się skarżyć na drętwienie i skurcze mięśni. Połączeniem wszystkich wymienionych technik, jest wałkowanie. Sprawdza się dla rozległych bólów pleców oraz ramion. Jeżeli uprawiamy wyczynowo sport, też musimy poprosić o zbiegi oparte na wałkowaniu kompletnego ciała. Dla ludzi z nadwagą zalega się techniki wstrząsania i wibracji. Ruch drżący rozbija tkankę tłuszczową, i wspomaga przepływ płynów w organizmie. Nie zapominajmy także, iż porządny gabinet masażu dysponuje wieloma olejkami oraz kremami, o rozmaitym działaniu. Są w stanie to być substancje rozgrzewające, lub też chłodzące. Najodpowiedniej zapytać przed sesją, czy możemy wybrać odpowiadający nam produkt. W lato skorzystajmy z chłodzących właściwości metolu, tudzież zimą poprawniej postawić na efekt grzania mięśni.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz