Kurtyny i pasy PCV – przydatne też w mieszkaniu

To rodzaj ciągliwej ściany/bramy. Kurtyny paskowe są wygodnymi rozwiązaniami dla znacznych hal wytwórczych, magazynów czy chłodni. Wolno je stosować jako bramę/drzwi w halach, ścianę gdy chcemy oddzielić poszczególne rejony hali czy też oddzielenie spawaczy od innych pracobiorców (kurtyna nie przepuszcza promieniowania jasnoniebieskiego). Intensyfikują komfort pracy robotników wytwórczych, ponieważ zmniejszają hałas za kurtyną o 25-30 dB, nie dopuszczają do dostania się do wnętrza obiektu ptaków oraz owadów.

Ograniczają rozprzestrzenianie się kurzu, zapachów, pary powstałej w skutku produkcji na halach. Przepuszczają naturalne światło słoneczne lecz nie przepuszczają promieni UV. Wymagają niebywale małej dbałości o to, by utrzymać je w stanie takim jakie je zakupiono. Ich krawędzie są wykonane w taki sposób, aby nie ranić pracobiorców przedostających się przez nie, tak samo jest z wehikułami oraz sprzętami. Same kurtyny są na tyle elastyczne i wytrzymałe że niezmiernie trudno jest je w jakikolwiek sposób uszkodzić, dodatkowo chronią przed wilgotnością. Są wykonane z wygodnego PCV (PVC/PCW). Ich nadzwyczaj znaczącą zaletą jest oszczędność energii.

Kurtyny paskowe to naturalnie dzięki przejrzystości wpuszczają do wnętrza hali lub też budynku promieniowanie słoneczne jednocześnie nie wpuszczając promieni UV – przetestuj pasy PCV. Zmniejszane są wtedy wydatki na energię. Prócz tego kurtyny paskowe pomniejszają utratę ciepła i wymianę temperatury z otoczeniem. Bronią przed wilgocią w związku z tym nie musimy stosować osuszaczy ani pochłaniaczy wilgotności. Przy inicjowaniu kurtyny następuje minimalna wymiana temperatury z otoczeniem ze względu na elastyczność kurtyn (kurtyny otwierają się tylko na wielkość pojazdu który je przekracza).

Nie zużywamy energii przy otwieraniu bramy, tak jak w wypadku bram otwieranych napędem elekrycznym. Kurtyny paskowe są praktycznym oraz tanim rozwiązaniem dla wielu korporacji. Ich cena jest nadzwyczaj dobra w porównaniu z innymi rozwiązaniami. Ponadto są niesłychanie proste w obsłudze, żaden pracobiorca nie będzie miał z nimi żadnego kłopotu, bowiem niemalże nie trzeba ich obsługiwać. Nawet nie należy ich otwierać bowiem same się otwierają.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz