Mamy problem z depresją? Gdzie poszukiwać pomocy?

Ostateczna przyczyną wystąpienia depresji mogą być schorzenia somatyczne. Szok doprowadzony wiadomością o poważnej chorobie może spowodować stratę pewności siebie, poczucia osobistej wartości, a w efekcie depresje. Przyczyny tego są w stanie być różne i złożone. Na przykład depresja przeważnie zachodzi po zawale serca najprawdopodobniej, dlatego, że zawał daje poczucie bezpośredniego zagrożenia życia, lub gwałtownie generuje świadomość inwalidztwa. U ludzi starszych ciężka choroba w większości wypadków jest przyczyną depresji. Niektóre schorzenia wywołują depresję poprzez bezpośrednie oddziaływanie na organizm. Depresja może towarzyszyć chorobie Parkinsona i stwardnieniu rozsianemu z powodu uszkodzenia mózgu. Schorzenia, jakim towarzyszą zaburzenia hormonalne, są w stanie przebiegać z objawami depresyjnymi. Związek taki istnieje również w przebiegu chorób wirusowych. Dostrzeżono, że epidemia grypy wzrasta zapadalność na chandrę, wskutek tego również wiele osób cierpi na depresję po przebyciu schorzeń zakaźnych. Związek z tym mają niedobory witaminowe.

Co poniektóre farmaceutyki mogą wywołać depresję. Nie należy jednakże odstawiać żadnych leków zaleconych przez lekarza bez uzgodnienia z nim tego faktu. Leki te, bowiem nie muszą być przyczyną objawów w wystąpienia depresji. Jej przyczyna może być, bo całkiem inna. Zaprzestanie przyjmowania zaleconych farmaceutyków może być, bo bardziej niebezpieczne niż depresja. Również leki, które można zakupić bez recepty mogą wywołać depresję.

Prosty wpływ na mózg ma alkohol oraz on też może być powodem depresji – potwierdza to psycholog wrocław. Alkoholizm może także poprzez negatywny wpływ na powszednie życie wywołać depresję. Także używki i środki odurzające ze względu na ich bezpośrednie działanie oraz wpływ na sposób życia. Większość z nas czuje się porządniej z dni słoneczne niż w pochmurne i woli lato niż zimę. U niektórych ludzi przybiera to skrajną figura. Czują się bez zarzutu latem, ale wchodzą w okres depresji w zimie. Osoby te cierpią na chandrę sezonową, co jest uzależnione od poziomu melantoliny we krwi, produkowanej przez słońce i ogromną temperaturę.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Komentarze od was

  1. Autor pisze:

    Potrzebujesz pomocy, bo nie możesz sobie poradzić z własnymi problemami? Odwiedź centrumlibero.pl – psychoterapeuta wrocław. Terapeuta cię wysłucha i doradzi. Nie zostaniesz sam ze swoimi problemami.

Dodaj komentarz