Moda i inspiracje kolorami – wybieramy skarpetki

Każda moda, która aktualnie panuje, jest czymś inspirowana. A inspiracje wolno czerpać ze wszystkiego. Jedni śledzą trendy pojawiające się na wybiegach na całym globie: czy to w Paryżu, czy Londynie, czy Tokio. Inni z kolei, wyszukują inspiracji w filmach, w ulubionych postaciach i ich stylu. Taką postacią z jakiej nadzwyczaj niejednokrotnie czerpią wzorce kobiety, będzie Audrey Hepburn. Ikona stylu i mody, jest kwintesencją klasy oraz elegancji. Drobna czarna, rękawiczki za nadgarstek, perły. Na co dzień trudno być Audrey, ale dużo dziewczyn i kobiet próbuje naśladować jej styl, nosząc sukienki w kwiatki, z kołnierzykami. Domeną jest także Coco Chanel, której nie należy nikomu przedstawiać. To zresztą ona, wpisała na salony modę na noszenie nieśmiertelnych małych czarnych, innymi słowy czarnych sukienek, dość krótkich o niezależnym kroju, w odniesieniu do tego, co komu pasuje.

Dziś także możemy czerpać inspiracje ze współczesnych ikon mody, a za taką uważana jest Kate Moss, jakiej nienaganny styl, jest wzorem dla wielu pań w całej Europie. Idzie lato, jednak trend na to, aby latem nosić same słoneczne odcienie już dawno przeminął. Do dzisiaj. Dziś znowu będziemy ubierać cytrynowe i pomarańczowe barwy, wybieramy również kolorowe skarpetki. Czemu? Bo tak mówi nam najnowsza kolekcja Michaela Korsa. Łączyć możemy to z bielą, z brązem, z odcieniami pospolitymi dla odcieni pustyni.

Dlatego to połączenie może zszokować, przywykłych do klasycznego łączenia kolorów. Jakkolwiek skoro idzie lato, a my odchodzimy od mieszania ze sobą barw kompletnie nie pasujących, to wolno zaszaleć oraz oddać się do głębi temu trendowi. I tak należy wymienić szafę, bowiem jest to jedna z niepisanych zasad mody. Na lato wymieniamy szafę, bo jest to świetna pora na rozpoczęcie wszelkich zmian, które może nam przynieść ta pora roku. Zresztą, zazwyczaj dzieje się tak, że latem tracimy parę kilogramów oraz wymiana garderoby jest absolutnie konieczna, a nie tylko przydatna. Stawiajmy na odważne połączenia, jednakowoż nie zapominajmy, że wyglądanie jak motyl, albo choinka bożonarodzeniowa nie są w właściwym guście i nigdy nie będą.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Komentarze od was

  1. remik pisze:

    Sam mam w swojej szufladzie chyba więcej par takich kolorowych, śmiesznych skarpetek, aniżeli zwykłych klasycznych modeli. Od jakiegoś czasu wolę chodzić w takich wzorzystych:) odwiedzam co jakiś czas Sklep ze skarpetkami, aby wyszukać nowości

Dodaj komentarz