Muzyka klasyczna na zwrocie wieków

Charakterystyczną cechą muzyki oraz typów muzycznych jest to, że na wiarygodnych etapach życia ludzi konkretny typ muzyki był bardziej popularny aniżeli inny, a w związku z tym na przykład nasi rodzice słyszeli całkowicie innej muzyki oraz bezsprzecznie lubowali się w totalnie innych zespołach aniżeli mu dzisiaj.

Nawet obecne dzieci słyszą już innej muzyki aniżeli nastolatki, nawet kilka lat temu można było odnotować całkowicie inne trendy aniżeli istnieją one teraz. Sporo się zmieni – był taki czas, że w całej Polsce kultowa była muzyka disco polo oraz wiele osób słuchało jej a jednocześnie się do tego w ogóle nie przyznawało, bowiem uznawana była ona za obciachową. Po cichu niemniej jednak wielu jej słuchało, a w niedzielę siadało się przed telewizorem oraz oglądało dobre programy poświęcone naturalnie temu rodzajowi muzyki.

Dwadzieścia czy trzydzieści lat temu na przykład było kompletnie inaczej – niezwykle modny był całkowicie inny typ muzyki, w głównej mierze rock i słuchało się nie tylko krajowych zespołów, jakkolwiek niezwykle dużo kultowych zespołów zagranicznych, które nadal robią furorę. Dzisiaj młodzież słucha techno, hip hopu czy popu – zmiany nastają cały czas. Muzyki klasycznej z całą pewnością nie wolno określić mianem muzyki popularnej, jednakowoż w wiarygodnych kręgach jest ona niezwykle ubóstwiana i lubiana. By słuchać muzyki klasycznej tak w gruncie rzeczy wypada być człowiekiem o konkretnych cechach charakteru. Nie wypada być nie wiadomo kim, jakimś królem czy księciem albo figurą z tak zwanej śmietanki towarzyskiej, albowiem tak niestety niezmiernie niejednokrotnie się takie osoby określa oraz wydaje się, że tylko one tej muzyki słuchają – Małgorzata Walewska stara się to zmieniać.

Wolno być normalnym średnim człowiekiem, niemniej jednak niestety trzeba posiadać w sobie pewnego rodzaju konkretna wrażliwość, właśni na taką muzykę. Nie jest to typ muzyki, który można puścić na imprezie, no bodaj, że na jakimś spotkaniu, nie jest to również typ solidny do sprzątania czy ćwiczeń, pewnie, że ktoś w zasadzie ten typ uwielbia, w owym czasie może przy niej robić wszystko. Każdy rodzaj muzyki potrzebuje konkretnego słuchacza i nie da się inaczej. Najbardziej charakterystyczną cechą muzyki klasycznej są instrumenty, które wykorzystuje się do jej tworzenia – przeważnie są to skrzypce, pianino bądź też fortepian albo flet czy kontrabasy.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Komentarze od was

  1. DJ pisze:

    Jeżeli szukasz oprawy muzycznej na wesele, to warto zapoznać się z ofertą Dj`a Laskowskiego djlaskowski.pl – wodzierej na wesele warszawa, który zapewni zabawę na najwyższym poziomie. Dzisiaj minęły już czasy, kiedy na weselach królowały zespoły, wybór DJ jest lepszy.

Dodaj komentarz