Najważniejsze maksymy nurkowania

Nurkowanie to doskonałe zajęcie, które ma prawo dawać nam dużo przyjemności i emocji, niemniej jednak musimy umieć nurkować i przede wszystkim kierować się tymi samymi wytycznymi bezpieczeństwa za każdym razem, nie omijając żadnej z nich. To niesłychanie istotne, bo nietrudno jest w tym wypadku o błąd, który może kosztować nas życie albo zdrowie. Pierwsza najważniejsza zasada w nurkowaniu to naturalnie odbycie wyśmienitego kursu, w głównej mierze kursu nurkowania z butlą, dopiero po nim możemy przejść do samego procesu nurkowania i inspirowania się dalszymi wytycznymi.

Nurkowanie będzie bezpieczne, kiedy tak właściwie będziemy pamiętali o zasadzie zrównywania ciśnienia, jakie odbywa się przy zamkniętych ustach oraz nosie – powinniśmy zacisnąć na nosie palce – o tym mówi nurkowanie Szczecin. Takie przedsięwzięcie może być powtarzane tak w szeregu przypadków jak wyłącznie nam się to przypomni, możliwie jak zwykle, albowiem zupełnie inaczej może dojść do urazu ucha a niekiedy nawet pęknięcia błony bębenkowej podczas wynurzania, z powodu różnicy ciśnień, jaka w pewnych momentach bywa najzwyczajniej w świecie gigantyczna. Kolejna zasada to nurkowanie samotnie. Nigdy nie musimy nurkować samotnie, zawsze musimy robić to w grupie alb przynajmniej w dwie osoby, bowiem nie mamy nigdy pewności co stanie się pod wodą.

W pewnych momentach nawet pierwszorzędny sprzęt jest w stanie zawieść, a kiedy będziemy sami, to nasze szanse na przeżycie będą w rzeczywistości niewielkie. W wielu sytuacjach przydatny jest nam partner, na przykład po to, aby sprawić sprzęt kiedy się zanurzymy. Miarodajnych rzeczy nie jesteśmy w stanie uczynić osobiście, a liczenie na to, że się uda jest najzwyczajniej w świecie nieodpowiedzialne oraz nie przystoi nurkowi, który traktuje tę sprawę poważnie.

Czasem zdarza się też, że nie zawodzi sprzęt a najzwyczajniej w świecie stworzony przez nas organizm na przykład się buntuje. W takim przypadku drugi nurek z pewnością nam się przyda. Ostatnia najistotniejsza reguła dotyczy wynurzania. Gra toczy się mianowicie o to, żeby podczas wynurzania zawsze nie zapominać o niezatrzymywaniu oddechu! Trzeba oddychać niezmiennie, ciągle i spokojnie, ponieważ na nasze płuca działa kolosalne ciśnienie.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz