Nowe sposoby wykorzystania komputerów

To zgodność z rzeczywistością, że już po zaprojektowaniu początkowych komputerów eksperci od technologii obiecywali sobie wybitnie dużo po tych oryginalnych urządzeniach. Jakkolwiek mało kto zdolny był przewidzieć, że komputery tak mocno odmienią kształt kultury, nauki i życie całych społeczeństw, ostatecznie pod każdym względem zmieniając zasady działania mass mediów a nawet rynków finansowych. Gdyby nie komputery oraz proste animacje komputerowe dużo telewizji do dziś nie byłoby w stanie puścić na dole ekranu paska informacyjnego, jakże dzisiaj znaczącego dla społeczeństw informacyjnych. Zarazem inżynierowie i zawodowcy od najróżniejszych sfer powiązanych z informatyką i programowanie nie ustają w wysiłkach stworzenia ciągle jakiś nowych standardów. Nie wystarcza im całkiem aktualny stan wiedzy i wyszukują nieustannie sposobu na przekroczenie barier.

Chociaż komputery już dzisiaj są niezwykle intensywnie stosowane chociażby w kinie przy rezultatach specjalnych, często generując całą sztuczną sekwencję w filmie, to specjaliści od tworzenia animacji komputerowych ciągle przekonani są o tym, że jeszcze dużo lat minie nim kreowana przez nich grafika komputerowa będzie fotorealistyczna a widzowie w kinie nie będą absolutnie w stanie odróżnić sekwencji nagrywanych przy użyciu prawdziwych rekwizytów oraz aktorów od tych nagranych w wersji cyfrowej przez komputery od początku do końca. Aby jednak wprowadzenie grafiki oraz animacji komputerowej na totalnie innowacyjny poziom mogło w ogóle posiadać miejsce, niezbędne jest rozwinięcie wielu pokrewnych gałęzi.

Wprawdzie wprowadzenie obrazu high definition oraz 3D bardzo mocno zmieniły wzorce jakości odtwarzania nagranego obrazu, niemniej jednak ciągle do produkcji największych kinowych hitów stosuje się prawdziwych aktorów, tworzy się scenerie, wydaje dużo na charakteryzację i kostiumy – więcej na animacje 3d. W związku z tym perspektywiczna szansę nagrania takiego samego hitu bez udziału prawdziwych aktorów czy przy ograniczeniu ich udziału do minimum jak podkładanie głosu pod animowane postaci przeraża aktorów mogących masowo tracić pracę oraz cieszy wytwórców, którzy nagrywając filmy bez odchodzenia od komputerów mogliby niezmiernie mnóstwo zaoszczędzić. Chociaż dopóki co to odległa przeszłość, zawodowcy od komputerów nie ustają w dążeniu do niej.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz