Nowe techniki w życiu – drony i modele sterowane

Wszyscy śledzą metamorfozy zachodzące dookoła, np. zamiast sztampowych bilbordów pojawia się coraz więcej wielkoformatowych ekranów LED. Nowatorskie techniki mają wpływ praktycznie na wszystkie dziedziny naszego życia. Już nikt nie wypłaca gotowizny w banku, tylko wszyscy albo płacą kartą płatniczą, bądź wypłacają pieniądze w bankomacie. Coraz to więcej miast poddaje z papierowych biletów w łączności miejskiej zastępując je kartami wyposażonymi w chip elektroniczny.

Też w wypadku przychodni lub szpitala pomału karty chipowe zastępują szablonowe drukowane książeczki do doktora. W niewielu mieszkaniach stoją jeszcze telepudła kineskopowe, pozostały wyparte w znacznej większości przypadków przez nowsze technologicznie, takie jak telewizory plazmowe, LED czy LCD, bezsprzecznie z techniką FULL HD oraz coraz to częściej z technologią 3D czy RC – na przykład https://kapitandron.pl. Coraz więcej nowoczesnych technologii napotykamy również w samochodach, np. system informujący o znakach stojących wzdłuż drogi.

Nikt też już nie korzysta z stereotypowych papierowych map, wszyscy przerzucili się już nawigacje gps. Postęp technologiczny jest pewny, należy być otwartym na nowości oraz nie ograniczać się tylko do starych i porządnie znanych już technologii, ponieważ nowe technologie oraz rozwiązania o wiele mogą nam ułatwić życie. Większa część Polaków ma już w domu pecet z dostępem do szerokopasmowego Internetu. Za jego pomocą być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie. Nowe technologie jak najbardziej sprzyjają rozwojowi mediów internetowych. Cząstka stacji radiowych już upadła, ucieknie także czytelnictwo standardowych papierowych gazet. Przyczynia się do tego skierowanie kampanii medialnych ze starszych publikatorów do Internetu. W lokalnych miastach pojawiła się moda na umieszczanie we wszystkich możliwych miejscach hot spotów umożliwiających dostęp do Internetu. Dzięki temu użytkownik smartfona, nawet, jeśli wyczerpie własny pakiet na pobieranie danych, dalej może korzystać z szybkiego Internetu. Systemy operacyjne najświeższych telefonów komórkowych pozwalają korzystać z mnóstwa aplikacji ujawniających najświeższe wiadomości. Najnowsze informacje dostępne są we wszelkiej formie, można je przeczytać, wysłuchać lub obejrzeć.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz