Okna zabezpieczają domowników – cechy antywłamaniowe

Oczekiwania architektoniczne oraz prawne są fundamentami na których muszą funkcjonować i jakich przestrzegać budynki przydatności publicznej. Zgodnie z obowiązującymi normami dostęp do tego typu budynków powinien być znacznie uproszczony figurom niepełnosprawnym. Ograniczenia architektoniczne są nadal wielkim kłopotem a walka z tym wciąż jest trudna i sporadycznie udaje się ją wygrać. Pobocznymi detalami architektonicznymi, u których w podstawie leży funkcjonowanie tego typu obiektów są okna, drzwi oraz wyjścia ewakuacyjne. Jeżeli budynek jest wielopiętrowy to wymagana jest winda zarówna przeciętna jak i dla osób niepełnosprawnych.

Jeśli gra toczy się o okna to muszą być one duże, łatwe w zamykaniu oraz otwieraniu oraz co najistotniejsze powinny pozwalać na wpadanie jak najogromniejszej ilości światła, jakie zapewniłoby normalną pracę figurom pełniącym funkcje biurowe czy też inne charakterystyczne dla tego rodzaju budynków – wskutek tego polecamy okna producent. Na podstawie amerykańskich norm ewakuacyjnych coraz to częściej można spotkać okna, które w połączeniu z drabinami lub schodami przeciwpożarowymi pełnią rolę dodatkowych wyjść ewakuacyjnych. Respektuje się także zasad materiałowych, żeby w jak najmniejszym stopniu zagrożenie pożarowe mogło zaistnieć. Budynki pełniące funkcje użyteczności publicznej powinni być nieprzerwanie obserwowane a to ze względu na ciągły ruch w obrębie nich co może spowodować nie mało kłopotów technicznych.

Obszerna część budynków zdatności publicznej jak sami widzimy znajduje się z reguły w starych zabudowaniach. Jest to dosyć niepokojące z tego tytułu, iż coraz mniej firm oraz osób prywatnych absorbuje się odrestaurowywaniem tego rodzaju budowli. W przyszłości budynek taki może się zawalić w każdej chwili oraz nikt nie będzie wiedział kiedy takie coś może nastąpić. Należałoby także doliczyć, iż zdarzały się przypadki automatycznego wypadania okien, framug a nawet dachówek, co negatywnie wpływa na bezpieczeństwo w środowisku miejskim. Trzeba jak najszybciej nawiązać jakiekolwiek działania, które pozwolą na chociażby kilkuprocentowe zwiększenie bezpieczeństwa.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz