Osobisty basen – w jakim miejscu złożyć zamówienie?

Osobisty basen we własnym mieszkaniu jest ogromną atrakcją. To naturalnie dzięki niemu mamy szansę wypoczynku i relaksu bez przymusów udawania się na krytą pływalnie. Prywatny basen dodaje jego posiadaczom prestiżu. Konserwacja domowej pływalni nie jest karkołomna to naturalnie dzięki dzisiejszym systemom gwarantującym filtrowanie i odkażanie wody. Czy tylko ludzie zamożni mogą pozwolić sobie na komfort posiadania domowego basenu? Z reguły umieszcza się go w piwnicy. Najprzyzwoiciej decyzję o jego budowie podjąć na samym początku planowania domu.

Oczywiście, następnie także wolno dobudować basen, niemniej jednak będzie się to łączyło z wyższymi kosztami wynikającymi z dostosowania instalacji pomieszczenia. Zaletą krytego basenu jest to, iż możemy w nim pływać niezależnie od pory roku. Kontrolowanie właściwej temperatury w pomieszczeniu, w jakim mieści się basen jest niezmiernie istotne. Należy zagwarantować w nim jak optymalne odprowadzanie wilgoci, która powstaje za kwestią parowania wody.

Odparowywanie wody w pomieszczeniu będzie mniejsze, jeśli uda nam się utrzymać temperaturę powietrza wyższą od wody w basenie o 2-3 stopnie C. Poprawnie byłoby zainstalować w pomieszczeniu również osuszacz wody bądź klimatyzację. Jeśli nie mamy możliwości wybudowania basenu wewnątrz domu możemy zdecydować się na kąpielisko w ogrodzie. Trzeba niemniej jednak najpierw spowodować na danym terenie poziom wód gruntowych oraz typ gleby. Najwygodniej będzie uformować basen ogrodowy jak najbliżej domu.

Jest to ważne ze względu na nieodzowność podłączenia instalacji elektrycznej i wodnej. Basen powinien być położony w miejscu nasłonecznionym, z dala od sąsiadów, to właśnie dzięki czemu będziemy mieć zagwarantowany komfort i dyskrecję – taki basen zaopatrzy producent Lepsod. Basen nie powinien znajdować się bezpośrednio przy trawniku albowiem powinien być utwardzony. Standardowy basen wybudowany w ogrodzie ma wymiary około 4 metry szerokości i 8 metrów długości. Tudzież do kąpieli wystarczy jedynie nam głębokość około 1,5 metra. Jak najbardziej możemy się zdecydować na większy basen, niemniej jednak wtedy koszty jego powstania oraz użytkowania będą wyższe. Do kąpieli rekreacyjnej wystarcza głębokość 1,5 m. Jest ona perfekcyjna ze względów gospodarczych i użytkowych.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz