Podarunki, które mają duszę i ciepło

W szeregu przypadków słyszy się, iż upominek powinien być nowatorski. Oryginalny pomysł na prezent to dla niektórych coś, co jest zabawne, ma budzić wesołość. Takie podarki jednakże najczęściej bywają klapą. Po pierwsze, „dowcipne” prezenty wielokrotnie są niestety tandetne.

Pośród wielu osób budzą raczej niesmak swoją brzydotą, niż rozbawienie. Poza tym, nie wszystkich śmieszy to samo. To, że nas bawi jakaś rzecz, nie znaczy, iż będzie bawić też obdarowanego. Co więcej, może wzbudzić poniekąd niezbyt pozytywne uczucia, nie wspominając o tym, iż może kogoś obrazić czy też sprawić mu przykrość. Tak to już niestety bywa, nie wszelkie dowcipy są wysokich lotów. Zbytnie silenie się na oryginalność nie idzie w parze z udanym upominkiem. Prezent oryginalny to nie taki, który wprowadza obdarowanego w osłupienie graniczące z zawstydzeniem i oburzeniem, lecz taki, który po prostu został wybrany z myślą o nim. Jest niesztampowy, albowiem przygotowany celowo dla tej, a nie innej osoby.

Oryginalność na siłę nigdy nie wypada przyzwoicie. Nie zawsze musimy nabywać upominek, by kogoś obdarować. W pewnych momentach mamy godny podziwu pomysł na podarek, jednak niestety brakuje nam na to pieniędzy. Bywa oraz tak, iż mamy pieniądze, jednak to, co proponują sklepowe wystawy, nie przypada nam do gustu. W obydwu wypadkach warto zrobić prezent samodzielnie.

Z reguły wystarczą do tego dobre chęci, a nie żaden talent plastyczny – sprawdź nosidełko na 4 piwa. Rzeczy, jakie wolno zrobić samemu, jest mnóstwo: pudełko na biżuterię, zasobnik na długopisy, ręcznie zdobiony notes, pamiętnik, zeszyt, udekorowana świeczka zapachowa, poduszka-przytulanka oraz wiele innych. Własnoręcznie wykonany podarek jest niestereotypowy, nie musimy się obawiać, że obdarowana postać od paru innych dostanie to samo. Taki podarek na pewno zapamięta na długo, ponieważ został przygotowany specjalnie dla niej. Samodzielne wykonane podarunki mają potem wartość sentymentalną. Nie muszą być ładne, ważne, by zostały podarowane z sercem. Warto wobec tego spróbować je wykonać nawet jeśli zarządzamy środkami, by kupić coś w sklepie.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz