Podroż do Anglii – podróżowanie oraz praca

Anglia to kraj, który może zaoferować dla przyjezdnych wiele magnesów krajoznawczych. Parki rozrywki, parki krajobrazowe, zamki i pałace, jeziora, a też okoliczne wysepki; to wszystko można zwiedzać przyjeżdżając do w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Należałoby niemniej jednak zająć się poszczególnymi miejscami Wielkiej Brytanii, nie wychodząc poza granice Anglii – a do Anglii dowiezie Cię przewóz osób do Anglii. Pierwszym z atrakcyjnych oraz niesłychanie interesujących miejsc jest hrabstwo Wiltshire w południowej Anglii. W hrabstwie tym leży miasto Salisbury.

Oddalając się od niego na 13 kilometrów trafimy do nadzwyczaj mistycznego miejsca. Przed naszymi oczami pojawi się nieszablonowa formacja znacznych kamieni ułożonych w reprezentatywny krąg. Dużo z nich tworzy niejako kolumny podpierające skalne bloki złożone na nich poziomo. Inne, nieco mniejsze stoją samotnie w pobliżu. Całe to skalne skupisko wydaje się być stworzone w miarodajnym konkretnym celu, nie bez powodu zestawione naturalnie w ten sposób. Ta megalityczna budowla nazywana jest Stonehenge i tak na prawdę jest znana na całym świecie.

Co do jej przeznaczenia nie jest ono bliżej znane, jednakowoż mówi się, że mogła być związana z kultem księżyca oraz słońca. Ów zespół głazów jest otoczony wałem ziemnym oraz na jego zewnątrz jesteśmy w stanie trafić na groby, których powstanie datuje się nawet na rok 3100 przed naszą idealną erą! Niemniej jednak badając kamienie owego kręgu ustalono, że ich powstawanie miało pewną chronologię oraz nie wszystkie pojawiały się w tym samym czasie.

W stolicy Anglii Londynie jesteśmy w stanie trafić na wiele interesujących, zabytkowych oraz specyficznych obiektów. Jednym z nich, będących wizytówką miasta jest wielka wieża zegarowa, inaczej słynny Big Ben. Budowla ta powstała w 1858 roku, na zgliszczach Pałacu Westminsterskiego, który został odbudowany wspólnie ze wspomnianą wieżą. Mimo to wypada zaznaczyć, że początek budowy, to rok 1834. Teraz wkracza ona w skład zespołu pałacowego, który to pałac składa się z 1200 pomieszczeń, i trzech kilometrów korytarzy. Kompleks wybudowany jest w stylu neogotyckim, co dotyczy także samej wieży zegarowej. Big Ben nazywany jest tak z powodu umieszczonej na nim siedmiometrowej tarczy zegara, który funkcjonuje po dziś dzień i odmierza czas bardzo precyzyjnie.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz