Przygnębienie u kobiet – jak ją pokonać?

Chandra u kobiet ma okazję być postrzegana, jako prędzej i częściej następująca aniżeli depresja u mężczyzn. Doktorowie postrzegają kobiety, jako o wiele bardziej podatne na depresję, która w dodatku niejednokrotnie pozostaje nierozpoznana. Być może wynika to z tego, iż kobiety nieczęsto zgłaszają się do doktora, a to sprawia, że chandra rzadziej pozostaje nierozpoznana. Faktem jest jednak, iż są różnice fizjologiczne między mężczyznami i kobietami, jakie czynią kobiety o wiele bardziej podatne na depresję.

Najistotniejszą z tych różnic jest poziom hormonów płciowych. Kobiety mają znacznie wyższe poziomy owych hormonów, a do tego zmieniają się one w cyklu miesiączkowym, ciąży, i menopauzie. Leki obejmujące hormony płciowe również mogą wywoływać symptomy depresyjne. Dosyć często wśród kobiet zdarza się depresja po porodzie. Najczęściej rozpoczyna się ona w sposób niezauważalny, a odbierana jest, jako przygnębienie nadwyżką odpowiedzialności za potomka.

Wielokrotnie kobieta czuje lęk, głównie lekarstwo o zdrowie oraz rozwój swego dziecka. W okresie dwóch tygodni po porodzie zwykle zdarza się u kobiet depresja ciężka. Jej możliwość jest największe po urodzeniu pierwszego dziecka, u kobiet, które już chorowały psychicznie. Uważa się, iż zmiany hormonalne są czynnikiem wyzwalającym u kobiety, jaka miała predyspozycję do depresji – sprawdź mediacje rodzinne. W ciężkiej depresji dama traci kontakt z rzeczywistością, ma prawo posiadać urojenia, a nawet omamy. W takiej sytuacji ma okazję być także zagrożone dziecko.

Kobieta w ciężkiej depresji ma okazję wierzyć, że świat jest straszny, skutkiem tego odpowiedniej jest uwolnić od niego dziecko. W tak istotnych wypadkach potrzebne jest leczenie szpitalne. Najlepszym miejscem na leczenie byłby w owym czasie szpital z oddziałem dla matki i dziecka, gdzie mogliby wspólnie przebywać i razem korzystać z opieki leczniczej. Leczenie polega zazwyczaj na podawaniu leków przeciwdepresyjnych. Najczęściej w tych wypadkach kobieta nadal może karmić swe dziecko piersią, ponieważ leki nie mają szkodliwego wpływu na pokarm i zawarte w nim substancje.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz