Salon w dzisiejszym stylu – jakie meble kupić?

Kiedy tak właściwie chcemy umeblować salon w stylu nowoczesnym warto wcześniej dokumentnie zaznajomić się z tym trendem, żeby wiedzieć na co się decydujemy, jakie są zalety a jakie niedociągnięcia tego modnego trendu w urządzaniu apartamentów.

Jeśli urządzamy salon w stylu współczesnym klarowne jest, iż meble jakie tam ustawimy muszą pasować do całości wystroju, a co za tym idzie powinny to być meble nowoczesne typu szafka na buty. Duża grupa z nas zastanawia się co to świadczy na co dzień dla stereotypowego użytkownika, otóż takie sprzęty meblowe są wykonywane w zasadzie z tworzyw sztucznych, iż stali, szkła i kamienia. Jeśli jest to salon najprawdopodobniej kolorystyką górującą będzie biel, beż, szarości, z elementami czerni oraz czerwieni, są to najatrakcyjniejsze połączenia kolorystyczne dla wystroju nowomodnego. Łóżka w stylu współczesnym są minimalistyczne, bez krągłości, charakteryzują się liniami prostymi, które sprawiają wrażenie higieny, minimalizmu oraz elegancji.

Materiały z jakich wykonane są meble nie przyciągają oraz nie magazynują kurzu, dzięki czemu są odważnie zdrowszą alternatywą dla alergików. Coraz to częściej spotykanym stylem urządzania sypialni staje się trend nowoczesny, jaki jest kontrastem klasycznego. Styl klasyczny jest ciepły, w zasadzie oparty na drewnie, w kolorystyce natury gdzie królują brązy, beże, kolory pomarańczowe oraz żółte, natomiast w stylu klasycznym fundamentem jest biel, czerń, beże, mocna czerwień oraz zieleń.

Meble nowoczesne są w szeregu przypadków konstruowane z szczegółów stalowych oraz tak oto często łóżka w sypialniach mają stalowe nóżki i ramy, niemniej jednak obudowanie materaca w większości wypadków jest wykonane z płyty, by zapewnić maksymalny komfort używania takiego łóżka. Sypialnia jest miejscem gdzie oprócz łóżka zwykle mamy szafeczki nocne, korzystne bardzo do postawienia lampki nocnej, książki, gazety, szklanki wody czy też okularów, takie szafeczki powinny posiadać łatwe linie, posiadać kształt prostokątów lub też kwadratów. Szafy współczesne są w jednolitych kolorach oraz charakteryzują się gładkimi przestrzeniami, w wielu przypadkach kolosalnymi lustrami na drzwiach przesuwnych. Dodatkami olśniewającymi do wystroju sypialni w stylu nowoczesnym będą lampy i lampki o asymetrycznych stalowych elementach, jednakże wyposażone w proste abażury.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz