Ścieki domowe i fabryczne – jak dużo się różnią?

Pośród przeróżnych typów ścieków jakie są wokół nas i jakie generowane są przez nas nadzwyczaj niejednokrotnie, właściwie codziennie, jednym z najbardziej kultowych rodzajów są ścieki określane mianem ścieków gospodarczo-bytowych. Co to za rodzaj ścieków? Otóż jest t rodzaj ścieków, jaki powstaje w głównej mierze z wody, jaka używana jest w naszych gospodarstwach domowych, inaczej w naszych domach. O jaką jednak wodę chodzi? Przede wszystkim o wodę użytkowaną między innymi do utrzymywania higieny osobistej, innymi słowy po prostu do mycia się, jak także do spłukiwania sprzętów sanitarnych, co robimy najczęściej niezmiernie w szeregu przypadków właśnie po to, żeby utrzymać higienę jak też do przygotowywania posiłków oraz wielu innych przedsięwzięć, jakich imamy się w domach.

Wybitnie istotne jest to, że tego typu ścieki bywają nadzwyczaj mętne, z reguły mają szare lub żółte zabarwienie oraz bardzo charakterystyczny, oczywiście nieprzyjemny zapach. Ich odczyn jest lekko zasadowy a jeśli chodzi o zawarcie procentowe rzeczowych zanieczyszczeń, to jest to 40 procent tych nieorganicznych i 60 procent tych organicznych – znacznie więcej na witrynie Przydomowe oczyszczalnie Warszawa. Pośród wszystkich rodzajów ścieków z jakimi człowiek ma do czynienia oraz jakie jest w stanie wytworzyć, do jednego z w największym stopniu niepewnych rodzajów kwalifikuje się niestety ścieki określane mianem ścieków przemysłowych. Co to za rodzaj ścieków? Otóż ścieki przemysłowe to bezsprzecznie te, które pochodzą z rozmaitych fabryk oraz zakładów przemysłowych, jak sama nazwa wskazuje.

Ważną kwestią jest, iż ścieki te zawierają wybitnie niejednokrotnie rozmaite związki chemiczne które bywają skutkiem ubocznym procesów technologicznych, jakie użytkowane są w zakładach seryjnych. Kłopot polega niemniej jednak na tym, że nie da się tego uniknąć, przede wszystkim, jeśli mamy do czynienia z zakładami rodzaju zakłady petrochemiczne, koksownie czy garbarnie bądź celulozownie. Niestety stanowią one zagrożenie dla naturalnych zbiorników wodnych jak oraz dla ziemi, dlatego po żadnym pozorem nie mogą być one odprowadzone bezpośrednio do ziemi bądź wody. Na szczęście nie są one zagrożeniem pod względem sanitarnym i epidemiologicznym tak jak na przykład jest to w wypadku ścieków komunalnych.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz