Sposób na telemarketerów – szybko sprawdź kto dzwonił

Wszechobecny internet, jak wszelkie łupy technologii z jakich korzystamy ma własne walory jak oraz negatywy. Wielu korzysta z portali społecznościowych, pozyskuje w sklepach internetowych, rejestruje konta na forach – wszędzie tam opuszczamy po sobie jakikolwiek ślad. Choć wiele korporacji proponujących nam swoje usługi w internecie gwarantuje nas o anonimowości oraz zabezpieczeniu danych, tak ściśle mówiąc nie są w stanie zrobić tego zawsze i w 100 procentach. Stale gdzieś nastąpi nawet „niewielki wyciek” danych, w efekcie czego zdarza się, iż jesteśmy nękani telefonami od telemarketerów próbujących sprzedać nam kolejną usługę czy artykuł.

Na szczęście wolno temu zaradzić i nie marnować cennego czasu na nieprzydatne rozmowy – wystarczy sprawdzić kto dzwonił, korzystając z szczególnej wyszukiwarki. Nękanie telefonicznymi propozycjami nie musi oznaczać, że ktoś zdobył numer nielegalnie – w obszernej mierze tymi nękającymi nas postaciami są pracownicy korporacji, z jakimi podpisaliśmy umowy. Bywa, że są to agenci instytucji bankowych, operatorów sieci komórkowych lub także innych korporacji. Rozmowa z nimi okazjonalnie trzeba do przyjemności i mało kto ma na nie ochotę lub ewentualnie czas.

Jeśli wiec nie czekacie na żaden istotny telefon, możecie najzwyczajniej w świecie nie odbierać oraz sprawdzić Czyj to numer – kto chciał się z nami właśnie skontaktować. Usługa, jaką proponują portale jest korzystna też właśnie dlatego, iż coraz to częściej słyszy się o przypadkach „naciągania”. Zdarza się, że na wyświetlaczu telefonu pojawia się wiadomość o próbie skontaktowania się – oddzwonienie do nieznajomego ma prawo być tragiczne w skutkach dla portfela. Niejednokrotnie albowiem są to numery oszustów, jakich projektem na biznes jest zarabianie oczywiście na połączeniach telefonicznych, jakie nawiasem mówiąc z reguły są w rzeczywistości drogie. Czasem i samo odebranie telefonu od takiej osoby może obfitować w podobne efekty. Należałoby w następstwie tego mieć się na baczności oraz sprawić czyj to numer jeżeli ma się jakiekolwiek wątpliwości – tym o dużo bardziej, że ma się szansę zrobić to szybko i sprawnie.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz