Sposób na zadbanie o duży trawnik

Niektórzy z nas mają ogromną pasję do pielęgnacji ogrodu. Nie ma znaczenia jego wielkość i ukształtowanie. Są jednak kwestie, w przypadku których wielkość trawnika ma znaczenie. Na przykład wtedy, kiedy mamy się zdecydować na urządzenie koszące do naszego ogrodu. To zazwyczaj trudny wybór. Obszerny asortyment sklepów i mnogość urządzeń wcale go nie ułatwiają.

Jak ułatwić sobie życie i odciążyć się podczas pracy?

Praca z kosiarką w ogrodzie nie zawsze jest wymagająca. Pamiętajmy jednak, że przy dużych ogrodach jest bardziej męcząca niż przy mniejszych. Koszenie trawy przy pomocy kosiarki może być przyjemne i relaksujące. Zwłaszcza w przypadku równych terenów czy urządzenia wspomaganego napędem. Jak jednak jeszcze bardziej możemy sobie ułatwić prace w ogrodzie?

Z pomocą może przyjść traktorek do koszenia trawy.

Ten sprzęt ogrodniczy świetnie się sprawdzi w przypadku większych terenów. Warto wówczas zastanowić się nad jego zakupem. Mamy dwa główne argumenty przemawiające za zakupem traktorka. Są to:

  • Oszczędność czasu podczas koszenia

  • Zmniejszenie wysiłku wkładanego w prace ogrodowe

Dodatkowym atutem będzie przyjemność z koszenia. W końcu będziemy mogli odciążyć kręgosłup i pokosić trawę sprawnie i szybko.

Budowa traktorka ogrodowego

Traktorek do koszenia przypomina budową tradycyjny traktor. Jest jednak mniejszy i nieco inaczej wyposażony. Jak jest zbudowany?

  • Jest wyposażony w siedzisko i kierownicę.

  • Jest pojazdem czterokołowym.

  • Ma dwa drążki służące do sterowania. Te elementy przypominają nam np. budowę koparki.

  • Moduł służący do koszenia trawy. Ten może znajdować się z przodu maszyny lub z tyłu – między kołami.

  • Wyposażone w silnik (może być to silnik jednocylindrowy, dwucylindrowy lub trójcylindrowy). Są również wyposażone w napęd.

  • Często są wyposażone w kosz do zbierania trawy. Zazwyczaj jest umiejscowiony z tyłu urządzenia.

Czas pracy takich urządzeń jest uzależniony głównie od wielkości ogrodu. Jest jeszcze jeden czynnik mający wpływ na czas koszenia. Jest to szerokość koszenia. Im większa, tym większą powierzchnię pokosimy w określonym czasie. Traktory do koszenia trawy pracują ze standardową prędkością ok 10 km/h. Są jednak modele, które potrafią pracować z prędkością 20 km/h!

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz