Toskania – wielkie centrum turystyki

Kraje Europy, chociaż stosunkowo drogie, stanowią niesamowicie atrakcyjne cele wypadowe dla turystów z całego świata. Niezrównane bogactwo kultury, różnorodna kuchnia, zabytki o historycznym znaczeniu – w Europie można znaleźć praktycznie wszystko. Pomimo tego, niektóre kraje odznaczają się większą ilością atrakcji od innych. Szczególną popularnością cieszą się w tym przypadku Włochy, stanowiące kolebkę zachodniej cywilizacji. To właśnie na Półwyspie Apenińskim powstało niegdyś Cesarstwo Rzymskie, rządzące całym, starożytnym światem. Obecnie to spokojne i gościnne państewko nie posiada wiele zażartości i rygoru, który dawniej cechował cesarskie legiony, lecz spuścizna kulturowa przetrwała, przyciągając zwiedzaczy. Jednak nawet Włochy mieszczą w sobie konkretny rejon, który zasługuje na szczególną uwagę – jest to Toskania.

Co warto wiedzieć o Toskanii?

Toskania to włoski region administracyjny, a jednocześnie ważna kraina pod względem historycznym. Znajduje się ona w centralno-zachodniej części kraju i zawiera w sobie także niewielki archipelag wysp. Toskania ma dostęp do morza, większość z jej plaż to obszary piaszczyste, idealne dla turystów. Poza tym, w rejonie tym dominują wyżyny, nie brakuje tam także gór, powszechnie uznawanych za idealne do wspinaczki. Toskania plan podróży może bardzo różnić się w zależności od naszych preferencji – region ten posiada liczne atrakcje naturalne, nie brak w nim również historycznych zabytków i lokali, które tętnią życiem kulturowym.

Jak zorganizować wycieczkę do Toskanii?

Jak zazwyczaj, można zorganizować swój wyjazd za pośrednictwem biura podróży. Jest to dobra opcja dla osób ceniących sobie wygodę i komfort, które lubią spędzać swoje wakacje w spokoju, nie musząc samodzielnie troszczyć się o kwestie organizacyjne. Niestety, w ten sposób możemy pominąć wiele miejsc, które w tym rejonie koniecznie trzeba zobaczyć. Jeśli czujemy się pewnie, to Toskania samochodem wydaje się doskonałym pomysłem. W ten sposób będziemy dostatecznie mobilni, aby sprawnie podróżować od miasta do miasta i wyciągać ze swojej wycieczki to, co najlepsze. Jedynym problemem może okazać się dla nas nocleg – hotele w tych okolicach bywają dość kosztowne, a z racji ogromnej popularności Toskanii, nie zawsze natkniemy się na wolne pokoje. Rozsądną alternatywą są w takim wypadku motele oraz schroniska dla turystów, które, co prawda, nie oferują zakwaterowania na poziomie hotelu, lecz są dość tanie i można wynająć je na miejscu.

Z czego słynie Toskania?

Jednym z największych atutów Toskanii jest niesamowita kuchnia. Liczne restauracje ulokowane w zakątkach urokliwych, włoskich miasteczek serwują jedne z najsmaczniejszych dań na świecie, doskonale ujmując autentyczny urok tego słonecznego kraju. Poza tym, Toskania plan podróży musi zawierać w sobie przepiękne, zabytkowe pałace oraz kościoły, które stanowią nieodłączny element tożsamości tych ziem. Ludzie oczekujący wypoczynku również będą zadowoleni – Toskańskie plaże należą do jednych z najładniejszych, a ich złote piaski są niezapomniane.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Komentarze od was

  1. marze o wyprawie w to miejsce… wydaje się ono tak romantyczne i spokojne. mam nadzieję, że niedługo uda mi si ę zrealizować to marzenie i polecę tam z narzeczonym

Dodaj komentarz