W jaki sposób działa i kiedy skorzystać – wszystko o botoksie

Jest to jedna z w najwyższym stopniu znanych metod eliminowania zmarszczek mimicznych. Polega ona na wstrzykiwaniu w wyznaczone miejsca twarzy niedużych dawek preparatu. Najczęściej jest wstrzykiwane w górne części buzi oraz w sąsiedztwach ust. Bazuje to na tym, iż na pewien czas paraliżuje mięśnie, w rezultacie czego cera w tym miejscu nie marszczy się. Ma jakby napełnić miejsce, w którym wytworzyła się zmarszczka. Jest też stosowany jako wypełnianie w celu podniesienia ust. W dzisiejszych czasach coraz częściej stosuje się jad kiełbasiany.

Jest to jedna z części medycyny estetycznej, botoks jest wdrożony w gabinetach lekarskich oraz nie wymaga anestezje – sprawdź Vesuna. Nie muszą go stosować kobiety w ciąży, jak oraz osoby z chorobami układu nerwowego oraz sercowego, a także z chorobą mięśni. Będzie to zabieg chwilowy i trzeba go regularnie powtarzać. Ażeby nie mieć jakichkolwiek skutków ubocznych, warto chodzić do ekskluzywnych gabinetów medycznych, w których zabieg pozostaje wykonany przez odpowiedniego specjalistę.

Jest to jeden z w większości wypadków użytkowanych zabiegów, a zarazem jeden z najbardziej przyjaznych sposobów na pozbycie się zmarszczek, chociaż trzeba nie zapominać, iż zabieg ten nie jest trwały i powinien być regularnie powtarzany. Obecnie niesłychanie kultowym sposobem na poprawę wyglądu jest medycyna estetyczna. Najpopularniejszy w zeszłych latach stał się zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej.

Egzekwuje się go, w celu zredukowania uciążliwych i dokuczających zmarszczek mimicznych, żeby skóra na twarzy była ujędrniona oraz gładka. Botox wykorzystywany jest również w leczeniu zakłóceń mięśniowych, u dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym. W obu przypadkach lek działa tak samo, innymi słowy hamuje przewodnictwo nerwowo – mięśniowe, co prowadzi do całkowitego lub częściowego rozluźnienia mięśnia. Działalność botoxu wprowadza się po około 36 godzinach od wykonania zabiegu, a trwać może nawet do 3-4 miesięcy. Należy zaznaczyć, iż po leczeniu mogą wystąpić skutki uboczne, takie jak chwilowa bolesność mięśnia, czy ból w miejscu wstrzyknięcia. Przybierają one jednakże delikatny charakter i są krótkotrwałe.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz