W jaki sposób leczyć się za pomocą naturalnych składników?

Jest to jedna z najpopularniejszych metod w medycynie naturalnej. Powiada się o niej nie tylko w specjalistycznych zakładach, niemniej jednak też w reklamach żelów pod prysznic i płynów do kąpieli. Istotą aromaterapii jest oddziaływanie na zmysł węchu. Mózg ludzki jest tak skonstruowany, że umie zapisywać refleksu zapachów w podświadomości. Jeśli później w jakiejś sytuacji spotykamy się z danym zapachem od razu wiemy co on świadczy, a dopuszczalne, iż pojawią się w naszej idealnej głowie obrazy skojarzone z jego aromatem.

Leczenie za pomocą zapachów i aromatów odbywa się na dwa różnorodne sposoby. Jedna droga to przyswajanie przez wdychanie, np. za pomocą inhalatorów lub ewentualnie specjalnego nawiewania pokoje lub najzwyczajniej w świecie wąchania spryskanej chusteczki. Druga droga polega na wchłanianiu aromatu do organizmu poprzez… cerę. Masażysta naciera ciało pacjenta olejkami, a te wnikają do wnętrza poprzez kanaliki skórne. Weźmy np. taki eukaliptus. Inhalowany udrożnia kosztowny oddechowe a wcierany ma działanie antywirusowe co podnosi odporność organizmu. Medycyna oparta tylko na właściwościach ziół pochodzi już z prehistorii.

Gdy technika oraz wiedza o ludzkim ciele nie była tak wprawna pozostawały nam dary natury. W dowolnym plemieniu, w jakiejkolwiek osadzie, małej wiosce i późniejszych rozłożonych grodach i miastach był miejscowy zielarz, jaki preparował wywary z ziół dl chorych, trucizny dla mściwych i afrodyzjaki dla zakochanych. Też w ówczesnych aptekach można spotkać suplementy diety na bazie wyłącznie ziół – sprawdź wobec tego bergamota. Choć medycyna nadzwyczaj się rozwinęła, ziołolecznictwo ciągle jest legendarne i modne. Zgadza się z sloganami o zdrowym trybie życia oraz czerpaniu garściami z darów natury w zastępstwie leków standardowych otrzymanych drogą laboratoryjną. Ziołolecznictwo można stosować samemu lub zameldować się po poradę do profesjonalisty czy też lekarza. Właściwości poszczególnych roślin są także w Internecie bądź też w głowach naszych babć, które przekazują sobie tą wiedzę z matki na córkę. Np. stereotypowa pokrzywa, jaka rani nas swędzącymi bąblami też ma działanie lecznicze. Słusznie spreparowana kuruje owrzodzenia, przeciwdziała anemii i hamuje łysienie.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz