W jaki sposób przetwarzać energię słoneczną na prąd oraz ciepło?

Kiedy w poszukiwaniu opcjonalnych źródeł ocieplania zastanawiamy się nad wyborem instalacji grzewczej w stworzonym przez nas domu, od razu nasuwa się zapytanie – jak wiele to będzie kosztować? Instalacja fotowoltaiczna, rzeczywiście, tania nie jest, a jej wydatek zależy od ilości kolektorów niezbędnych do przetworzenia liczby energii trafnej dla naszych pragnień. Im większy dom, tym droższa instalacja solarna. Są już w Polsce firmy, jakie proponują kompleksową sprzedaż systemów solarnych – urządzenia, montaż oraz pomoc w uzyskaniu dofinansowania do inwestycji. Dotacje do nabycia oraz montażu paneli słonecznych dochodzą do 45% kosztów.

Jest to niebagatelna suma, biorąc pod szczególną uwagę, iż w przypadku wielkiego domu całkowity koszt ma okazję wynieść do stu tysięcy złotych. Kredyty z dopłatą zezwalają na realizację własnych zamierzeń, i sprzyjają popularyzacji takiej odmiany ogrzewania. Poza tym, panele słoneczne montaż wpisuje się w trendy ekologii, co dopomaga Unia Europejska. Przy budowie domu warto wobec tego zastanowić się nad wykorzystaniem energii słonecznej, zezwoli to nam zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy w przyszłości. Przy budowie mieszkania czeka na nas dużo decyzji, które łączy jeden wspólny mianownik – co oraz jak zrobić, żeby wolno było ekonomicznie wybudować oraz ekonomicznie mieszkać. Jedną z ważniejszych decyzji jest nagrzewanie domu. Ciepło w domu stanowi jeden z większych wydatków w domowym budżecie. Może w następstwie tego instalacja fotowoltaiczna będzie właściwym rozwiązaniem?

Pytając zawodowców o opinię, każdy z nich powie, że tak. Mimo że żyjemy w klimacie dosyć kapryśnym w minionych latach, nasłonecznienie w Polsce stawia nas w jednym z w największym stopniu nadających się krajów do stosowania energii słonecznej. Uskutecznione badania pokazały, iż w stworzonym przez nas kraju od maja do sierpnia jesteśmy w stanie korzystać z energii słonecznej w starczającej nam ilości. W kwietniu oraz wrześniu, przetworzona energia zagwarantuje nam 80% zapotrzebowania na ciepłą wodę, a w marcu oraz październiku nieco ponad 50%. Od listopada do marca instalacja fotowoltaiczna ma być wspierana energią elektryczną, jeśli chcemy mieć w domu słuszną temperaturę. Tak czy inaczej, poprzez słoneczną energię możemy uzyskać oszczędności nawet do 70% w skali roku. Z punktu widzenia ekonomii, rozstrzygnięcie nie podlegające dyskusji.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz