Wakacje w Odessie dla każdego

Lato to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Warto również poświęcić ten czas na odkrywanie niezwykłych miejsc. Jednym z nich jest Odessa. Odessa to miasto położone w południowej części Ukrainy, nad Morzem Czarnym z największym portem morskim na Ukrainie. W XIX wieku kraj był częścią Imperium Rosyjskiego, do dzisiaj turyści mogą dostrzec silne wpływy rosyjskie w tym mieście. Z drugiej strony Odessa może być wspaniałym miejscem na letnie wakacje, ponieważ oferuje słoneczne dni i ciepłe morze. Odessa to także miejsce, w którym turyści mogą znaleźć wiele interesujących atrakcji turystycznych – Schody Potiomkinowskie, Muzeum Puszkina, Katakumby. Jeśli nie wiesz, gdzie udać się na wymarzone wakacje, warto zastanowić się nad zakupem biletów lotniczych na Ukrainę i odkryć to miasto.

Zabytki w Odessie

Wakacje z kresy.com w odessie warto zacząć od krótkiego zwiedzania. Najbardziej znanym zabytkiem miasta są schody Potiomkina. Kiedyś symbolizowały wejście do centrum miasta od strony morza, a dziś są atrakcją turystyczną i miejscem, gdzie wielu mieszkańców miasta, a także turyści, odpoczywają podziwiając ten niezwykły zabytek.

Schody zostały zbudowane w XIX wieku i składają się z 192 stopni o łącznej długości 142 metrów, ale są skonstruowane tak, aby wyglądały na jeszcze dłuższe. Warto również zauważyć, że na szczycie schodów znajduje się pomnik pierwszego burmistrza miasta – księcia de Richelieu.

Muzeum poety

Rosjanie, podobnie jak Ukraińcy są oddanymi fanami wybitnego rosyjskiego poety – Aleksandra Siergiejewa Puszkina, który przebywał w mieście zaledwie 13 miesięcy w 1823 i 1824 roku. W rezultacie w Odessie jest muzeum Puszkina, które znajduje się w dawnym hotelu, w którym autor przebywał podczas swojej wizyty w Odessie.

Wakacje w odessie to doskonały czas na odwiedzenie tego miejsca i zapoznaniem się z niezwykłą wystawą – warto zwrócić uwagę na oryginalne rękopisy. Muzeum znajduje się przy ulicy Puszkina 13, w pobliżu ulicy Deribasowskiej, która jest główną ulicą miasta. Co więcej, wszyscy odwiedzający powinni również zauważyć, że Puszkin jest obecny w mieście każdego dnia. Znajduje się ulica nazwana na cześć poety, muzeum, a w głównym obszarze strefy dla pieszych znajduje się pomnik Puszkina.

Muzeum jest dostępne dla zwiedzających od wtorku do niedzieli od 10.00 do 17.00. Muzeum jest zamknięte w poniedziałki.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz