Wakacje w ślicznej Chorwacji? Najwyższy czas tam zamieszkać!

Planując letni urlop za granicą ludzie wciąż bardzo nieraz wybierają kurorty śródziemnomorskie. Niemniej jednak coraz to pokaźniejszą popularność zdobywają też kraje na Półwyspie Bałkańskim. Wśród nich wyróżnia się w głównej mierze Chorwacja. Kraj z długą oraz atrakcyjną historią, malowniczo umiejscowiony nad Adriatykiem jest znacznie tańszy od wielu uzdrowisk włoskich, hiszpańskich i francuskich. Decydując się zaś na wyjazd do Chorwacji, nie zawiodą się na pewno miłośnicy zwiedzania anni wczasowania. We wszystkich przewodnikach oraz folderach turystycznych wyróżnia się parę bazowych atrakcji Chorwacji.

Wśród nich są całe miasta. Śliczny zabytkowy Dubrownik nie bez powodu został wpisany na listę UNESCO. Dużo uroku posiada również Split. W mieście wzburzają się wpływy weneckie, austriackie i węgierskie, obecnie zaś jest to najogromniejsze miasto rejonu znanego pod nazwą Dalmacja. Warto również nie zapominać o licznych atrakcjach przyrodniczych. Pośród nich najwspanialsze są chorwackie parki narodowe – Krka oraz Plitvickie Jeziora. Czas wakacji to wspaniała okazja, by nabrać w końcu sił oraz odetchnąć. Należałoby wobec tego zatroszczyć się o to, żeby te wolne zorganizować możliwie najpoprawniej. Wypoczynkowi najlepiej sprzyja czasowa zmiana otoczenia – wobec tego sprawdź https://realestate-honeste.com. Wyjazd to również okazja, aby poznać nowe miejsca.

Jeśli chodzi o turystykę, to od lat najogromniejszą popularnością cieszą się miejscowości malowniczo położone nad Morzem Śródziemnym. Często okazuje się jednakże, że nie jedynie one. Od paru lat panuje też moda na wyjazdy do Chorwacji. Ten niezwykły kraj jest ciekawie położony – na górzystym Półwyspie Bałkańskim, graniczy z ciepłym Adriatykiem – posiada w następstwie tego wymarzone warunki dla turystyki typowo wczasowej. Jednakże nie tylko, bo Chorwacja ma także wiele nieprostych atrakcji kulturowych oraz przyrodniczych. Najbardziej znany jest wpisany na listę dziedzictwa ludzkości zabytkowy Dubrownik. Rzesze wędrowców przyciągają również chorwackie parki narodowe, z których najbardziej legendarne są majestatyczne, idealnie turkusowe Plitvickie Jeziora i Park Narodowy Krka.

A teraz przeczytaj coś jeszcze:

Dodaj komentarz